Promowali Wodzisław w galerii „Art Wladislavia”

3
91
10469418_544241852373481_7132384782545682955_n.jpg

Prezydent, Mieczysław Kieca otrzymał kopię archiwalnego zdjęcia wykonanego przez swego dziadka.

 

W czwartkowe popołudnie, 6 listopada o godzinie 15.30 w galerii Towarzystwa Miłośników Ziemi Wodzisławskiej „Art  Wladislavia" miało miejsce spotkanie „Promocja piękna i zdrowia Ziemi Wodzisławskiej". Swoja obecnością zaszczycili: Prezydent Miasta Pan Mieczysław Kieca, Zastępca Prezydenta Pan Eugeniusz Ogrodnik i Sekretarz Miasta Pan Wojciech Mitko. Przybyli miedzy innymi: Prezes TMZW Pan Kazimierz Cichy, wiceprezes Lech Litwora, Prezes firmy Agro Wodzisław Marian Oślizło, Dyrektor Muzeum Pan Sławomir Kulpa. Honorowym naszym gościem był Pan Ryszard Ślaski – Wiceprezes firmy Solanka z Zabłocia Sp. z o. o., który przywiózł butelki z solanką.

 

 

Spotkanie otworzył Prezes Towarzystwa, który przywitał zebranych. O właściwościach leczniczych solanki opowiadał Pan Ślaski. Poinformował on o miejscach gdzie solanka jest wykorzystywana i gdzie planuje się uruchomić solankowe fontanny, czy inne obiekty. Solanka z Zabłoca jest miedzy innymi wykorzystywana w Radlinie w tężni, w Gorzycach w Domu Pomocy Społecznej, w hotelu Gołębiewski w Wiśle, czy Białce Tatrzańskiej. Miłym akcentem było wręczenie Panu Prezydentowi Kiecy kopii archiwalnego zdjęcia wykonanego przez jego dziadka na Wilchwach w roku 1957, a zamieszczonego w tygodniku „Nowiny". W ramach spotkania swoje obrazy przedstawił Pan Zygmunt Łaciok, który omówił motywy swej artystycznej twórczości.  Uczestnicy mogli posmakować znakomitych wyrobów wędliniarskich firmy Jarka Łyczko „Spiżarnia jak za starej Polski". Cieszyły się one wielkim powodzeniem.

 

Spotkania to jedna z kolejnych imprez organizowanych przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Wodzisławskiej w ramach obchodów 60- lecia powstania Powiatu Wodzisławskiego (1954-1975.

 

/publ.a/