Wodzisław: 10. edycja festiwalu Brania Fest

0
50
SA-6917-2-4.jpg

Gwiazdą wieczoru będzie zespół Somnus Aeternus.

 

W sobotę, 8 listopada o godz. 19.00 w Klubie Muzycznym Szuflada w Wodzisławiu Śląskiej odbędzie się X Brania Fest. Wystąpią: Gallileous, Pigs in Tank, Red Scalp, Somnus Aeternus. Bilety w cenie 12 zł.

 

Wstępny "rozkład jazdy":

 

20:00 – 20:40 – Gallileous

21:00 – 21:40 – Pigs in Tank

22:00 – 22:40 – Red Scalp

23:00 – 23:40 – Somnus Aeternus

 

 

Red Scalp – powstał w 2012 roku w Pleszewie. Jest cztero osobową ekipą, której siłą jest głównie brzmienie i instrumentalne partie gitar. Jak o sobie piszą podchodzą do muzyki poważnie ale bez spiny. Grają stonerowo pustynne klimaty z vintage'ową nutą Black Sabbath, z kopem Down czy Orange Goblin. Członkowie zespołu są także organizatorami muzycznego festiwalu Red Smoke Festival w Pleszewie, który ma na celu promowanie kapel nurtu szeroko rozumianego doom metalu czy też stoner rocka.

 

Pigs In Tank – powstał w Rybniku w drugiej połowie 2008 roku. Mówią o sobie, że grają rock'n'rolla na pełnej  i wątpię aby ktoś się mógł z tą opinią nie zgadzać. Podczas koncertów zachowują się bardzo profesjonalnie robiąc niesamowity show i widać, że świetnie się przy tym bawią co pozytywnie odzwierciedla się w reakcjach fanów pod sceną.

 

Gallileous – to żywa legenda polskiego doom metalu. Powstali w 1990 w Wodzisławiu Śląskim, mają na koncie szereg wydawnictw, a ich ostatni album "Necrocosmos" zdobył zasłużone uznanie w oczach fanów doom metalu na całym świecie. Styl zespołu podlega ciągłym przemianom i oprócz inspiracji klasycznym doom metalem pojawiają się coraz częściej elementy hardrockowe żywcem wyjęte z lat 70-tych. Ich najnowszy krążek będzie nosił tytuł "Voodoom Protonauts", a zwiastuje go, jak mawiają słuchacze fenomenalny singiel "Yeti Scalp"!

 

Somnus Aeternus – to sześcio osobowy skład z Republiki Czeskiej oscylujący w klimatach death doom metalu. Zapoczątkowany styl z wyraźnymi elementami gothic, zauważalny na pierwszej płycie zespołu "On the Shores of Oblivion" powoli ustępuje jednak pod inspiracjami stoner-doom czy post-metalu.

 

/a/

/fot. archiwum zespołu Somnus Aeternus/