Wodzisław: Miasto przyjazne rodzinie

3
24
parents-play-soccer-with-kids-II.jpg

Organizowane przez wodzisławskie placówki oświatowe wydarzenia, imprezy czy konkursy doczekały się docenienia przez organizatorów kampanii „Postaw na rodzinę”.

 

– Kampania „Postaw na rodzinę!” od lat przynosi radość mieszkańcom. Dorośli chętnie angażują się w działania wzmacniające więzi rodzinne. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów są adresatami materiałów promujących szacunek dla najbliższych. Wspieramy pozytywny obraz rodziny, bo to naprawdę skuteczny sposób chronienia młodych ludzi przed alkoholem i innymi używkami. Używamy prostych słów, by dotrzeć do każdego, a jednocześnie korzystamy z wiedzy najlepszych ekspertów. Potrafimy w jasny sposób dotrzeć do ludzi! Nie wprowadzamy skomplikowanych procedur i regulaminów. Kampania „Postaw na rodzinę!” jest przyjazna i prosta w realizacji. Łatwo dopasować ją do szkolnych programów i inicjatyw profilaktycznych. Przy pomocy materiałów skutecznie wspieramy doskonalenie umiejętności rodzicielskich. Promujemy pozytywny wizerunek rodziny wśród uczniów gimnazjów i podstawówek. To najskuteczniejsza profilaktyka, którą warto zaoferować mieszkańcom gmin – zapewniają organizatorzy kampanii „Postaw na rodzinę”

 

Wodzisław Śląski otrzymał certyfikat, przyznawany przez organizatorów kampanii. Oficjalnie można więc stwierdzić, że miasto jest Samorządem Przyjaznym Rodzinie, ponieważ taki właśnie certyfikat otrzymaliśmy. Oznacza to, że miasto aktywnie zaangażowało się w zeszłoroczna kampanię „Postaw na rodzinę”.

 

Budowanie prawdziwej więzi, integracja rodzin to główne cele które przyświecały zeszłorocznej edycji „Postaw na rodzinę”. W wodzisławskim placówkach oświatowych na bieżąco, od kilku już lat są podejmowane działania, które mają na celu ich realizację. Łączenie pokoleń, wspólnie spędzany czas podczas licznych imprez, festynów czy wydarzeń – to wszystko przyczyniło się do otrzymania certyfikatu Samorząd Przyjazny Rodzinie.

 

 

/publ. a/