Wodzisławski półmaraton z atestem

1
26
maraton_wodzislaw.jpg

Jedna z największych imprez biegowych w powiecie otrzymała otrzymała oficjalny atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

 

W niedzielę, 9 listopada o godz. 11.00 z wodzisławskiego rynku wystartuje VIII Wodzisławski Półmaraton o Puchar Prezydenta Miasta Wodzisławia Śląskiego. Tradycyjnie już, trasa licząca prawie 22 km będzie przebiegała przez ulice naszego miasta. Limit czasu, na pokonanie tej długości – czyli 7 okrążeń, organizatorzy ustalili na maksymalnie 2,5 godziny. Z racji na duże zainteresowanie zawodami ustalono, że wziąć w nim udział może 600 zawodników.

 

Od 20 września tego roku trasa jednej z największych imprez biegowych w naszym mieście otrzymała oficjalny atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. – Cieszymy się ,że mogliśmy zdobyć taki atest, który z pewnością jest bardzo ważny podczas tego typu imprez biegowych – cieszy się Bogdan Bojko, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Centrum” będącym jednym z głównych organizatorów VIII Wodzisławskiego Półmaratonu o Puchar Prezydenta Wodzisławia Śląskiego.

 

/publ. a/