Wodzisław 15 października: Spotkanie z Jackiem Hugo-Baderem

2
33
bla.jpg

Reportażysta dwukrotnie został uhonorowany nagrodą Grand Press (1999, 2003) i głównymi nagrodami Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

 

W środę, 15 października o godzinie 17.00 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wodzisławiu Śląskim odbędzie się spotkanie autorskie z Jackiem Hugo-Baderem. Wstęp wolny.

 

Jacek Hugo-Bader – polski dziennikarz, reportażysta, od 1990r. związany z Gazetą Wyborczą. Reportaże: "Biała gorączka", "W rajskiej dolinie wśród zielska", "Dzienniki Kołymskie", "Długi film o miłości", "Powrót na Broad Peak".

 

Wielki sukces polskich himalaistów (pierwsze zimowe wejście) i jednocześnie wielki dramat. Hugo-Bader w czerwcu i lipcu 2013 roku przebywał w bazie, w Karakorum, był jednym z czterech członków polskiej wyprawy, która wyruszyła po zaginionych Tomasza Kowalskiego i Macieja Berbekę. Udało się odnaleźć tylko ciało Tomka. Co było przyczyną tragedii? Jak było naprawdę? Autor kreśli portrety wspinaczy i rozmawia z żyjącymi bohaterami. Odsłania tajemnicę wysokogórskiej wspinaczki i wprowadza w jej magię. Hugo-Baderowi można zaufać: poznamy naturę lodowych (jak ich nazywają) wojowników, zapach górskich bitew, ich gorycz i słodycz.

 

 

/a/