Olza: Bawili się w rytmie bluesa

3
26
DSC_0975.jpg

Osoby niepełnosprawne z całego regionu po raz dziewiąty wzięły udział w koncercie „Blues dla Niepełnosprawnych”, który odbył się 5 września.

 

Zanim starosta Tadeusz Skatuła uroczyście otworzył kolejną edycję koncertu najpierw złożył serdeczne podziękowania Markowi Grzebykowi – pomysłodawcy „Blues’a dla Niepełnosprawnych” oraz Wojciechowi Nierodzie – za wieloletnią współpracę podczas organizacji imprezy. Po oficjalnej części rozpoczęła się długo oczekiwana zabawa. W tym roku koncert uświetnił występ zespołu Dr Blues & Sound Revision Band, który porwał wszystkich do wspólnego tańca i śpiewu.

 

Zobacz więcej zdjęć>>

 

Imprezę poprowadziła zawodowa grupa teatralna „Korelacje”, którą tworzą osoby niepełnosprawne z Wodzisławia Śl., Radlina, Gorzyc i Rybnika. Grupa występuje w salach konferencyjnych, na miejskich placach i skwerach. Aktorzy promują zarówno usługi komercyjne, jak i wydarzenia kulturalne i społeczne poprzez teatr uliczny, happeningi oraz krótkie przedstawienia uliczne.

 

Koncert „Blues dla Niepełnosprawnych” każdego roku gromadzi coraz więcej osób i cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród podopiecznych ośrodków prowadzących działalność na rzecz niepełnosprawnych. W tej edycji koncertu udział wzięło około 750 osób z 20 ośrodków, m.in. z terenu powiatu wodzisławskiego, a także z Knurowa, Skoczowa i Kędzierzyna-Koźla.

 

O dobrą zabawę i bezpieczeństwo osób niepełnosprawnych w tym roku zadbała rekordowa liczba wolontariuszy – 60 uczniów z II Liceum Ogólnokształcącego i Liceum Plastycznego w Wodzisławiu Śląskim.

 

Celem imprezy była nie tylko integracja osób niepełnosprawnych, ale również skorzystanie z powszechnie dostępnych form zabawy i rozrywki.

 

/publ. a/