Natalia Szroeder i Liber na pożegnaniu lata w Radlinie

1
83
maxresdefault.jpg

W sobotę, 13 lipca przy Miejskim Ośrodku Kultury w Radlinie odbędzie się Pożegnanie Lata.

 

Program imprezy:

15.00 Teatrzyk dla dzieci

17.30 Koncert zespołu Walfad

19.00 Koncert Mateusza Mijala

20.00 Występ gwiazdy wieczoru – zagrają Liber & Natalia Szroeder

 

 

WALFAD

Zwykle początki są trudne i tak też było w przypadku tego młodego, wodzisławskiego zespołu, który wreszcie we wrześniu 2011 roku na serio zebrał się by tworzyć swoją muzykę. Każdy z młodych muzyków ma swoje inspiracje, jednak stronnictwo progresywne w zespole przeważa. Za zespoły, które wywarły na nich największy wpływ uznają wypróbowane firmy: Jimi Hendrix Experience, Rush, Radiohead, Porcupine Tree, Deep Purple. Teksty pisze Wojtek, który jest też autorem większości muzyki. Komponuje, również gitarzysta prowadzący Maksym.

 

MATEUSZ MIJAL

Mateusz od najmłodszych lat brał udział w licznych konkursach i festiwalach młodych talentów. Ukończył krakowską Państwową Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną w klasie trąbki. Następnie – już od osiemnastego roku życia – brał udział w nagraniach studyjnych sekcji dętej zespołu Ich Troje. Potem, przez niedługi czas, był wokalistą zespołu Skangur. Pod koniec pierwszej dekady XXI wieku rozpoczął współpracę z zespołem Dukat, by później dołączyć do grupy Chłopacy. W 2012 roku Mateusz Mijal, w duecie z raperem Liberem stworzył utwór "Winny", propozycję na wakacyjne imprezy.

 

LIBER & NATALIA SZROEDER

Współpraca Libera z Natalią Szroeder obojgu przyniosła wymierne korzyści. W ciągu ostatnich dwóch lat dali w całej Polsce ponad 200 koncertów. Premiera nowego singla Libera i Szroeder miała miejsce 16 sierpnia 2014 roku na kanale YouTube. Utwór Teraz Ty zapowiada wspólną płytę rapera i młodziutkiej wokalistki. Aktualnie artyści są w trakcie prac nad krążkiem.

 

 

/a/