Gorzyce: Zawody w powożeniu zaprzęgami konnymi

1
52
STAROSTWO-baner-400x150cm.jpg

W sobotę, 13 września w Gorzycach odbędą się Transgraniczne Amatorskie Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi.

 

 

Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl. w partnerstwie z gminą Gorzyce i gminą Dolna Łomna w Republice Czeskiej otrzymał dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa „PRZEKRACZAMY GRANICE” w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska-Rzeczpospolita Polska 2007-2013 na realizację projektu „Transgraniczne Amatorskie Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi”. Zawodom towarzyszyć będzie festyn jeździecki, podczas którego wystąpi zespół TABU.

 

Zawody oraz festyn odbędą się na terenach rekreacyjno-sportowych Gminnego Ośrodka Turystyki, Sportu i Rekreacji „Nautica” w Gorzycach (ul. Bogumińska 31). Wstęp wolny.

 

Program zawodów:

9.30 Uroczyste rozpoczęcie

9.45 Konkurs ujeżdżania, konkurs zręczności powożenia

13.00 Przerwa

14.00 Konkurs maratonu

18.30 Dekoracja zawodników, wręczenie nagród

 

Festyn jeździecki:

10.00-21.30 Występy artystyczne, w tym regionalnych i lokalnych wykonawców

18.00 Koncert zespołu Kurcbend

20.00 Koncert zespołu TABU

 

Ponadto: przejażdżki brydżką, przejażdżki kucykiem, gry i zabawy dla dzieci na boisku Orlik, polsko-czeskie rozgrywki sportowe.

 

TABU

Muzyka Tabu to głównie reggae z energią i mocno słyszalną sekcją dętą. Usłyszycie tu również świetnie zagrane roots reggae i ska. Teksty są bardzo osobiste, ale poruszają też szeroko pojęte tematy socjologiczne.

 

 

 

/a/