Podsumowanie wakacji z WCK

1
25
10362360_841887755823084_7102838757087920746_n.jpg

Łącznie w akcji „Lato w mieście” 2014 przygotowanej przez Wodzisławskie Centrum Kultury wzięło udział ponad 1 500 osób. [ZDJĘCIA]

 

Wodzisławskie Centrum Kultury śladem lat ubiegłych przygotowało specjalnie dla wszystkich najmłodszych mieszkańców Wodzisławia Śląskiego i okolic akcję pn. „Lato w mieście”. Inicjatywa ta miała być atrakcyjną alternatywą dla dzieci i młodzieży, które to nie wyjechały podczas swoich wakacji.

 

Atrakcyjną? To na pewno!

Każdego dnia lipca i sierpnia, od poniedziałku do piątku osoby chętne mogły uczestniczyć w programie kreatywnych zajęć i pomysłowych warsztatów, podczas których kontynuowały rozwijanie swoich pasji, czy też odkrywały nowe zainteresowania. W programie nie brakowało różnorodnych zajęć ruchowo-tanecznych, kształtujących motorykę konkurencji sportowych, rozwijających twórcze spojrzenie zajęć plastycznych. Obok tego pojawiły się warsztaty językowe, florystyczne, konstruktorskie czy też muzyczne. Średnio codziennie w zajęciach uczestniczyło około 30-stu osób. Warsztaty kulinarne oraz bębniarskie przyciągnęły do WCK nawet 50-ciu zapalonych uczestników akcji.

Zobacz więcej zdjęć z "Lata w mieście">>

Dodatkowo w ramach wakacyjnej inicjatywy aż 130 osób wzięło udział w zorganizowanych wycieczkach. ZOO w Ostravie, Miasteczko Twinpigs, basen w Bohuminie, ośrodek Gosław Sport Center, to tylko niektóre z miejsc odwiedzonych przez uczestników. 

 

Łącznie w akcji „Lato w mieście” 2014 przygotowanej przez WCK wzięło udział ponad 1 500 osób. Na tą liczbę składa się nie tylko frekwencja na zajęciach oraz wycieczkach, ale również szacunkowa liczba uczestników podczas wakacyjnych festynów, takich jak: „Artystyczne podwórko”, które dwukrotnie gościło na boisku osiedlowym na Wilchwach, „Filmowy Piknik Banku BGŻ”, który przyciągnął wielu zwolenników „kina pod chmurką”, aż wreszcie „Pies, czyli kot – Wakacyjny zwierzyniec” – impreza plenerowa zorganizowana z myślą o wszystkich miłośnikach zwierząt.  

 

/publ. a/