Memoriał w Raciborzu. Kukiz i Piersi rozkręcili imprezę

2
56
kukiz_piersi_memorial001.jpg

– Kiszczak, Jaruzelski, moskiewskie pachołki. Ze zdrajcami ludzi podzielili stołki – śpiewał Kukiz w Raciborzu. [FOTORELACJA]

 

Zespół Kukiz i Piersi był gwiazdą pierwszego dnia Memoriału im. mł. kpt. A. Kaczyny i dh. A. Malinowskiego. Grupa zastąpiła zespół Lemon, który na kilka tygodni przed imprezą odwołał koncert. Powodem był występ na festiwalu w Sopocie. Publiczność z entuzjazmem przywitała muzyków. Sam wokalista wspominał tragedię z 1992 roku. – Zawsze jak przejeżdżam przez ten las przechodzą mnie ciarki – mówił Paweł Kukiz. – Bohaterzy zginęli. My cieszmy się życiem – dodał.

Zobacz więcej zdjęć z koncertu>>

 

Publiczność miała okazję usłyszeć największe hity grupy, takie jak "O Hela" czy "Całuj mnie", ale nie zabrakło także nowości i ostrych słów pod adresem polityków i partii rządzącej naszym krajem. – Piosenek z naszej najnowszej płyty na pewno nie usłyszycie w radiu – powiedział wokalista. Później zabrzmiał utwór "Dnia 4 czerwca". – Kiszczak, Jaruzelski, moskiewskie pachołki. Ze zdrajcami ludzi podzielili stołki. Naród pokłócili, Polskę zrujnowali Boga się nie boją i nigdy nie bali. 65% w sejmie miejsc zabrali. I tym cały naród spacyfikowali. Zdrajców z opozycji kasą przekupili. Radia i gazety sobie podzielili – śpiewał Kukiz. Na tą i inne tego typu piosenki oraz wulgarne słowa, które padały ze sceny publiczność reagowała różnie – jedni klaskali, inni opuszczali płytę boiska.

 

/p/

/publ. a/