Lyski 29 sierpnia: Magia Rocka

2
171
20130502_big_cyc_22_600.jpg

Gwiazdą wieczoru dwunastej edycji festiwalu będzie zespół Big Cyc.

 

Program imprezy:

 

16.00 RiseUp, Whizper

18.00 Acid Drinkers

19.30 Happysad

21.00 Hunter

23.00 Big Cyc

00.30 Zakończenie imprezy

 

Bilety:

– przedsprzedaż: 25 zł

– w dniu koncertu: 40 zł

Bilety motocyklowe

– przedsprzedaż: 15 zł

– w dniu koncertu: 40 zł

 

Acid Drinkers

Zespół zyskał popularność już za sprawą wydanego w 1990 roku debiutanckiego albumu "Are You a Rebel?". Twórczość grupy stanowiła wówczas novum na krajowym rynku muzyki heavymetalowej. Nagrania z nurtu crossover thrash były oparte głównie na humorystycznych tekstach co przyczyniło się do pozyskania szerszego grona odbiorców. 9 czerwca zespół zapowiedział nową płytę pod tytułem 25 Cents For A Riff, Płyta ma się ukazać jesienią.

 

 

Happysad

Zespół został założony w 2001 roku w Skarżysku-Kaminnej. Nazwa happysad uformowała się dopiero w roku 2002, kiedy wybrano logo grupy i nagrano pierwsze demo z materiałem, który znalazł się na płycie "Wszystko jedno". Styl muzyczny kapeli najczęściej określany jest jako mieszanka rocka alternatywnego, gitarowego. Wokalista grupy, Jakub Kawalec, określił swoją muzykę jako rock regresywny, jednocześnie odcinając się od nurtu punk rockowego. 8 września na rynku muzycznym pojawi się nowa płyta zespołu "Jakby nie było jutra".

 

 

Hunter

Formacja wykonuje muzykę z pogranicza thrash i heavy metalu. Powstała w 1985 roku w Szczytnie z inicjatywy wokalisty i gitarzysty Pawła „Draka” Grzegorczyka oraz perkusisty Grzegorza „Brooza” Sławińskiego. Formacji przewodzi Grzegorczyk, który pozostaje jedynym członkiem oryginalnego składu. Muzyk pełni także funkcję autora tekstów i głównego kompozytora.

 

Big Cyc

Big Cyc to legenda polskiego rocka. Grupa debiutowała w małym klubie studenckim w 1988 roku. Zespół gra nie przerwanie od 26 lat w niezmienionym składzie. Ma na swoim koncie tysiące koncertów w Polsce, a także w USA, Kanadzie, Anglii, Irlandii, Szkocji, Finlandii, Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Belgii, Słowacji. Wielokrotnie zdobywał Złote i Platynowe płyty. Koncerty Big Cyca to widowiskowe, dynamiczne show, pełne humoru, zabawy i znanych przebojów w trakcie których refleksja nad kondycją współczesnego człowieka zagubionego w świecie technologii i korporacji miesza się ze zjadliwą ironią i satyrą. Zespół Big Cyc przez krytykę nazywany jest "Partyzantami śmiechu".

 

/a/