Bezpłatny dostęp do bazy e-booków

1
19
10294275_671834412870803_6227706113306872163_n.png

Użytkownicy biblioteki w Wodzisławiu Śląskim oraz Godowie mogą korzystać z wirtualnej czytelni.

 

Od 5 sierpnia użytkownicy dwóch Bibliotek w powiecie wodzisławskim Miejskiej i Powiatowej  Biblioteki Publicznej w Wodzisławiu oraz Gminnej  Biblioteki Publicznej w Godowie mają bezpłatny  dostęp do bazy 1504 e-booków. Jest to możliwe dzięki utworzeniu Konsorcjum Bibliotek na czele z Biblioteką Śląską.

 

Większa część elektronicznego księgozbioru przeznaczona jest dla studentów. Poza tym wśród e-książek znajdą się publikacje z zakresu literatury faktu, literatury pięknej, literatury dla dzieci i młodzieży, a także poradniki, słowniki i kompendia.

 

IBUK to całodobowa, wirtualna czytelnia dostępna z dowolnego miejsca bez wychodzenia z domu.

 

Przyjemność czytania:

– przez całą dobę, siedem dni w tygodniu

– na komputerze, laptopie czy tablecie

– gdzie tylko zechcesz: dom, praca, biblioteka – wszędzie, gdzie masz Internet

 

Książki można więc czytać na komputerach domowych oraz urządzeniach mobilnych jak tablet czy smartfon. W swojej bazie serwis posiada bardzo duży zbiór publikacji specjalistycznych, naukowych, popularnonaukowych oraz beletrystycznych. Dodatkowo Platforma IBUK Libra pozwala nie tylko czytać książki, ale umożliwia także zaawansowaną pracę z e-książką(zaznaczanie tekstu, wprowadzanie zakładek, notatki, tworzenie wirtualnej półki z książkami, generowanie bibliografii, korzystanie ze słownika i encyklopedii).

 

W czytelni online możesz:

– skorzystać z szybkiego podglądu pełnych tekstów lub stworzyć własną półkę z książkami

– sprawdzać znaczenie wyrazów w słownikach i encyklopediach PWN

– dodawać zakładki

– robić własne notatki bezpośrednio w książce

– wyszukiwać słowa i frazy

– tagować ważne fragmenty i zaznaczać kolorami

 

Aby w pełni korzystać z możliwości jakie daje IBUK wystarczy być zarejestrowanym czytelnikiem biblioteki. Zainteresowane osoby mogą otrzymać bezpłatny kod pin otwierający dostęp do serwisu. Można to zrobić osobiście lub drogą elektroniczną (podając swoje imię i nazwisko oraz numer karty czytelnika w mailu). Pomoc można uzyskać bezpośrednio od pracowników biblioteki bądź korzystając z zakładki pomoc w serwisie libra.ibuk.pl.

/publ.a/