Wodzisław 10 sierpnia: Dzień Św. Wawrzyńca

1
26
KonSwia_Walfad_00.JPG

Festyn organizowany jest z okazji święta patrona Wodzisławia Śląskiego. Gwiazda wieczoru to lokalny zespół WALFAD.

 

W niedzielę, 10 sierpnia o godz. 13.00 mszą św. w intencji mieszkańców rozpocznie się Festyn rodzinny z okazji Dnia św. Wawrzyńca.

 

Program imprezy:

 

13.00 – msza św. w intencji mieszkańców miasta oraz wręczenie nagrody Złoty Wawrzyn

14.30 – przemarsz pod pomnik św. Wawrzyńca przy Rynku

15.00 – festyn rodzinny

19.00 – występ zespołu WALFAD

 

Podczas festynu nie zabraknie atrakcji, zarówno dla młodszych, jak i starszych. Wszyscy obecni będą mogli skorzystać z symulatorów jazdy, dachowania czy zderzeń. W ruch pójdą także alkogogle, które przestrzegą przed wsiadaniem za kierownicę pod wpływem alkoholu.

 

Najmłodsi będą mogli poznawać przepisy ruchu drogowego w specjalnie dla nich stworzonym miasteczku czy na rowerowym torze przeszkód.

To nie koniec atrakcji – czekać na was będzie jazda na pojazdach typu segway oraz rowerkach elektrycznych. Będzie można powalczyć także o tytuł mistrza jazdy – zarówno wirtualnej, jak i rowerowej.

 

WALFAD

Zwykle początki są trudne i tak też było w przypadku tego młodego, wodzisławskiego zespołu, który wreszcie we wrześniu 2011 roku na serio zebrał się by tworzyć swoją muzykę. Każdy z młodych muzyków ma swoje inspiracje, jednak stronnictwo progresywne w zespole przeważa. Za zespoły, które wywarły na nich największy wpływ uznają wypróbowane firmy: Jimi Hendrix Experience, Rush, Radiohead, Porcupine Tree, Deep Purple. Teksty pisze Wojtek, który jest też autorem większości muzyki. Komponuje, również gitarzysta prowadzący Maksym.

 

/a/