Weekend w Wodzisławiu i okolicach (8-10 sierpnia): Zobacz co się będzie działo!

3
41
KonSwia_Walfad_00.JPG

Intro Electronic Music Festival po raz pierwszy w Raciborzu, obchody święta patrona Wodzisławia Śląskiego i inne imprezy czekają mieszkańców regionu już w najbliższy weekend.

 

9 sierpnia: Balaton Open’er vol. III

 

W sobotę, 9 sierpnia o godz. 20.00 na ternie Ośrodka Wodnego Balaton w Wodzisławiu Śląskim odbędzie się III edycja Balaton Open’er. Jako gośc główny wieczoru zagra Phil Jensky -jeden z artystów ostatniego Audioriver, rezydent krakowskeigo klubu Prozak 2.0. Ponadto dziewczyna z kokardą , Aleksoundra która ponoć poza graniem robi karierę aktorki, a może to tylko plotki. Będzie trochę więcej elektroniki niż zwykle. Poza tym house, 2step uk garage itp.itd. A na plaży LIli z wokalem na żywo.

9 sierpnia: Ćwiczenia z instruktorem

 

W sobotę, 9 sierpnia w godz. 9.00-11.00 w Fit Parku Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu odbędą się zajęcia z instruktorem.

 

Każda ćwicząca osoba będzie miała okazję dowiedzieć się, jak odpowiednio wykonywać ćwiczenia, by wysiłek fizyczny przyniósł oczekiwane efekty, poprawiał kondycję oraz figurę.

 

Najmłodsi z kolei będą mogli spędzić czas na zręcznościowym placu zabaw, gdzie przy okazji zabawy, sprawdzą swoje możliwości oraz koordynację.

 

9 sierpnia: Intro Electronic Music Festival

 

W sobotę, 9 sierpnia już o godz. 15.00 odbędzie się część artystyczna czyli warsztaty malarskie dla dzieci, strefa mody, wystawa tatuażystów. Zaś część muzyczna imprezy rozpocznie się o godz. 18.00.  Wstęp : 20 zł. Wystąpią:

Sinusoidal -Wrocław

Kixnare- Częstochowa

Mirror Code- Wrocław

Solo- Houseradio.pl- Rybnik

Phase- Velocity Music -Katowice

Robie & Juvi- F-M Electronic -Czechy

Adam N- Czechy

Furrier-DBNB -Racibórz

Larsen- Mniam Collective -Mysłowice

Anything Useless or Lifeless-Racibórz

 

 

10 sierpnia: Dzień św. Wawrzyńca

 

W niedzielę, 10 sierpnia o godz. 13.00 mszą św. w intencji mieszkańców rozpocznie się Festyn rodzinny z okazji Dnia św. Wawrzyńca. Impreza rozpocznie się mszą św. w intencji mieszkańców miasta oraz wręczenie nagrody Złoty Wawrzyn. Następnie mieszkańcy przemaszerują pod pomnik św. Wawrzyńca przy Rynku. O godz. 15.00 rozpocznie się festyn rodzinny. Gwiazdą wieczoru będzie lokalny zespół Walfad. Szczegóły imprezy>>

 

 

10 sierpnia: Koncert Niemcewicza i Kaliniczenko

 

W niedzielę, 10 sierpnia o godz. 16.00 w Parku Roth w Raciborzu odbędzie się koncert Juliusza Ursyna Niemcewicza oraz Swietłany Kaliniczenko. To kolejna z imprez wpisujących się w kulturalne lato Raciborza. Podczas tegorocznych koncertów letnich repertuar jest wyjątkowo zróżnicowany. Odwiedzający raciborski park mieli okazję posłuchać m.in. poezji śpiewanej oraz muzyki operetkowej. Wstęp wolny.

 

 

/a/