Weekend w Wodzisławiu i okolicach (25-27 lipca): Zobacz, co się będzie działo!

2
32
02.JPG

Za sprawą muzyki reggae Wodzisław Śląski stanie się Najcieplejszym Miejscem na Ziemi. Na mieszkańcy regionu będą mogli wybrać się także na szereg innych imprez.

 

25-26 lipca: Reggae Festiwal vol. 11

 

W weekend 25-26 lipca w Parku Miejskim w Wodzisławiu Śląskim odbędzie się 11. edycja Reggae Festiwalu pod nazwą "Najcieplejsze Miejsce na Ziemi".Pierwszy dzień festiwalu zakończą występy Dancehall Masak-rah oraz pochodzącego z Wielkiej Brytanii i działającego na scenie reggae już od 30 lat Jaha Free'a. Gwiazdą drugiego dnia będzie już tradycyjnie zespół Tabu. Na scenie pojawi się także Kamil Bednarek. 11 edycję festiwalu zakończy występ legendy polskiej muzyki reggae. JAFIA NAMUEL obchodzi w tym roku swoje 25-lecie. Wstęp wolny. Szczegółowy program imprezy>>

 

 

25 lipca: Koncert charytatywny "Podaruj Oddech Oliwii"

 

W piątek, 25 lipca o godz. 13.00 na terenie Campingu Europa w Olzie rozpocznie się koncert charytatywny pod nazwą "Podaruj oddech Oliwii". Na najmłodszych będą czekały "dmuchańce", a także animatorzy z wesołkowa. Wszyscy, którzy wezmą udział w koncercie będą mieli okazję skorzystać z aqua aerobicu i zmierzyć sobie ilość tkanki tłuszczowej.

 

O godz. 17.00 na scenie pojawi się gwiazda wieczoru, Zespół MEJK. Po nim rozpocznie się zabawa w towarzystwie DJ-ów STIMa i QUARa.

 

Oliwia jest siedmioletnią mieszkanką Wodzisławia Śląskiego chorującą na mukowiscydozę. Dziewczynka potrzebuje przeszczepu płuc, który jest bardzo kosztowny, dlatego podczas koncertu zostanie przeprowadzona zbiórka pieniędzy na ten cel.

 

26 lipca: Nordic walking z historią w tle

 

W sobotę, 26 lipca o godz. 10.00 rozpocznie się spacer po Rzuchowie połączony ze zwiedzaniem. Nordic walking po Rzuchowie poprowadzi Ryszard Kubica. Uczestnicy będą mieli okazję poznać historię i zabytki zwiedzanego sołectwa. Grupa wyruszy spod Ochotniczej Straży Pożarnej.

 

26 lipca: Turniej Tekken Tag Tournament 2 ps3

 

W sobotę, 26 lipca o godz. 18.00 w Herbaciarni Hookah odbędzie się Turniej dla miłośników Tekkean'a. Jednym z uczestników będzie czołowy polski gracz. Do wygrania cenne nagrody. Wpisowe: 7 zł.

 

26 lipca: Festyn na Marcelu

 

W sobotę, 26 lipca na osiedlu na „Szluchcie” tuż przy ul. Mielęckiego w Radlinie odbędzie sie festyn integracyjno-kulturalny. Na scenie pojawi się m.in. legenda górnośląskiego bluesa – Jan „Kyks” Skrzek. Wstęp wolny. Szczegółowy harmonogram imprezy>>

 

 

26 lipca: Operetka przy fontannie

 

W sobotę, 26 lipca o godz. 20.00 przy fontannie naprzeciwko Miejskiego Ośrodka Kultury w Radlinie odbędzię się koncert pod nazwą "Operetka przy fontannie". ramach programu "Muzyczny Voyage" wystąpią: Naira Ayvazyan (sopran), Michał Musioł (tenor), Grażyna Griner (akompaniament) z udziałem orkiestry KWK Marcel.

 

/a/