Radlin 26 lipca: Operetka przy fontannie

1
99
naira.jpg

Naira Ayvayzyan wystąpi w ramach programu "Muzyczny Voyage Dookoła Świata. Przeboje operetkowe, operowe i światowe".

 

W sobotę, 26 lipca o godz. 20.00 przy fontannie naprzeciwko Miejskiego Ośrodka Kultury w Radlinie odbędzię się koncert pod nazwą "Operetka przy fontannie". ramach programu "Muzyczny Voyage" wystąpią: Naira Ayvazyan (sopran), Michał Musioł (tenor), Grażyna Griner (akompaniament) z udziałem orkiestry KWK Marcel.

Naira Ayvazyan – sopran

 

Naira Ayvazyan – sopran

Urodziła się i wychowywała w Armenii. Od najmłodszych lat rozwijała się wszechstronnie, uczęszczając na lekcje śpiewu i tańca. Ukończyła klasę fortepianu, wydała tomik wierszy. Debiutowała w wieku 9 lat na scenie Opery Narodowej w Erewaniu, piosenką o muzyce. Wówczas przy fortepianie towarzyszyła jej mama. Mając 15 lat, wraz z rodziną wyemigrowała do Polski, gdzie kontynuowała naukę w PSM II St. w Gliwicach. Naira Ayvazyan jest absolwentką prywatnej szkoły operowej Aleksandra Teligi. Jest również laureatką i uczestniczką wielu konkursów, festiwali oraz prestiżowych kursów wokalnych. Ma na swoim koncie współpracę m. in. z Gliwickim Teatrem Muzycznym, z Operą i Filharmonią Podlaską, z Filharmonią Rzeszowską, Zabrzańską. Wystąpiła również na deskach Opery Śląskiej jako tytułowa bohaterka operetki ''Wesoła Wdówka'' w śląskiej adaptacji Mariana Makuli. Dotąd śpiewała pod batutą znakomitych dyrygentów: Marcin Nałęcz Niesiołowski, Sławomir Chrzanowski, Lesław Sałacki, Marian Vach, Wojciech Szaliński. Obecnie koncertuje po całej Polsce, wyśpiewując repertuar operowo- operetkowo- musicalowy.

 

Michał Musioł (tenor)

W 2001 r. ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, pod kierunkiem prof. Jana Ballarina. Koncertuje z najznakomitszymi polskimi solistami i dyrygentami, na stałe współpracując z Grażyną Brodzińską, Anitą Maszczyk i Maciejem Niesiołowskim, a także z orkiestrą Sinfonietta Bydgoska. W roku 2011, na zaproszenie Paderewski Symphony Orchestra, występował na deskach Copernicus Center w Chicago. W swoim repertuarze posiada główne partie tenorowe z najsłynniejszych operetek i musicali. Jest laureatem Nagrody Artystycznej Dyrektora GTM za sezon 2004/2005, a w latach 2005 i 2006 był zdobywcą pierwszego miejsca na Turnieju Tenorów w Kielcach. Za rolę Tateh w musicalu „Ragtime” w reż. Marii Sartovej otrzymał „Indywidualną nagrodę aktorską Prezydenta Miasta Gdynia" na II Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Muzycznych.

 

Grażyna Griner (akompaniament)

Pianistka, akompaniator, teoretyk muzyki, pedagog. Absolwentka Wydziału Kompozycji i Teorii Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Katowicach. W licznych koncertach towarzyszyła na scenie między innymi Wandzie Polańskiej i Stanisławowi Ptakowi. Obecnie pełni funkcję kierownika wokalnego w Gliwickim Teatrze Muzycznym. Współpracuje z artystami teatrów muzycznych – opery i operetki – biorąc udział w licznych realizacjach przedstawień muzycznych. Akompaniuje także na koncertach artystom GTM, opery, operetki i śpiewającym aktorom.

 

"Muzyczny Voyage" to niezwykła podróż po najbardziej rozśpiewanych krajach świata. Podczas koncertu zabrzmią rzewne pieśni Neapolitańskie, Hiszpańskie, gorący czardasz z nad Balatonu, melodie Wiedeńskie, Rosyjskie oraz najsłynniejsze arie i duety operetkowe.

 

/a/