Weekend w Wodzisławiu i okolicach (21-22 czerwca). Zobacz co się będzie działo!

2
21
Bajm_Blondynka_5677603.jpg

Koncert zespołu Bajm na Dniach Raciborza, Jarmark św. Marcelego, Integracyjny Festyn Nocy Świętojańskiej i wiele innych atrakcji w regionie w ten weekend.

 

21-22 czerwca: Dni Raciborza

W weekend 21-22 czerwca odbędą się Dni Raciborza. na scenie wystąpią: Phil Bates Electric Light Orchestra Classic, BAJM oraz zespoły raciborskie. W roli Jana III Sobieskiego wystąpi Daniel Olbrychski. W programie także: Jarmark św. Marcelego, Pływadło, gry terenowe i kiermasz staroci i rozmaitości. Szczegółowy plan imprezy>>

 

21 czerwca: Integracyjny Festyn Nocy Świętojańskiej

W sobotę, 21 czerwca o godz. 16.00 na placu przed Muzeum w Wodzisławiu Śląskim odbędzie się Integracyjny Festyn Nocy Świętojańskiej.

Organizatorzy przygotowali liczne atrakcje:

– Spotkanie ze Smerfami

– Warsztaty z rękodzieła

– Gazetowy pokaz mody

– Bajeczki na dobranoc z Moniką Sokołowską

– Podwórkowy salon fryzur

– Zawody sportowe

– Porady specjalistów z dziedziny: rehabilitacji, hipoterapii, fizjoterapii, dogoterapii

 

21 czerwca: Parafialny Festyn Rodzinny

W sobotę, 21 czerwca o godz. 14.30 rozpocznie się Festyn Rodzinny pod nazwą: „Śląska rodzina przy śląskim stole” przy Parafii św. Jerzego w Rydułtowach. Organizatorzy przewidzieli m.in. występy artystyczne dzieci i młodzieży, wystawy fotograficzne, koncerty zespołów: Bebiki i Micros&Wyspion. Gwiazdą festynu będą „Siewcy Lednicy”. „Siewcy” to grupa muzyczna, która stara się poprzez dźwięki swojej muzyki nieść radosną nowinę.

 

21 czerwca: Project X Salsa Edition 2014

W sobotę, 21 czerwca w godz. 19.00-03.00 na terenie Ośrodka Balaton w Wodzisławiu Śląskim odbędzie się Project X Salsa Edition 2014.

Impreza będzie utrzymana w rytmach salsy wprost z Kuby, Portoryko, Panamy, Kolumbii i Dominikany.
Bilety w cenie 10 zł będą do nabycia bezpośrednio w czasie imprezy.

 

21 czerwca: Nocne zawody strażackie

W sobotę, 21 czerwca o godz. 22.00 na boisku w Bolesławiu rozpoczną się nocne zawody strażackie. Na otwarcie zaplanowano pokaz fajerwerków.

 

22 czerwca: Powiatowy Rajd Rowerowy

W niedzielę, 22 czerwca odbędzie się XVI Powiatowy Rajd Rowerowy. Uroczyste rozpoczęcie oraz start będą miały miejsce o godz. 11.00 – na placu przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji „CENTRUM”, przy ul. Bogumińskiej 8. Dotarcie na metę przewidziano ok. godz. 14:15-14:20. Będzie ona zlokalizowana przy Gminnym Centrum Rekreacji „Tropikalna Wyspa”, w Marklowicach.

 

22 czerwca: VII Międzynarodowy Piknik Modelarski

W niedzielę, 22 czerwca o godz. 10.00 w pobliżu wałów przeciwpowodziowych obok Auchan odbędzie się piknik modelarski. W programie m.in. pokaz akrobacji modeli samolotów, pokazy holowania modeli szybowców.

 

 

/a/