Olza 27 czerwca: Rock&Reggae Summer Party

0
62
tabu.jpg

Olza przywita tegoroczne wakacyjne przy dźwiękach rockowych kapel i rytmach reggae.

 

W piątek, 27 czerwca o godz. 18:00 na terenie Campingu Europa w Olzie odbędzie się kolejna edycja Rock&Reggae Summer Party. Na scenie pojawią się Supersonic, Walfad, Trzecie Piętro oraz zespół Tabu.

 

SUPERSONIC

Zespół Supersonic to cover band, który powstał w listopadzie 2011 roku. Chłopaki grają znane covery takich zespołów, jak The Beatles, Rolling Stones czy Oasis. oraz inne w klimacie brytyjskiego rocka i rock'n'rolla, przy których z pewnością łatwo będzie złapać rytm.

 

WALFAD

Muzyka zespołu to połączenie bluesowego wokalu Wojciecha z jazzującym klawiszem Daniela, progresywną grą na perkusji Kacpra, soczystymi solówkami Maksyma i funkującym basem Radka. Wszystko to ubrane w polskojęzyczne teksty będące kluczowym elementem układanki. Ich autorem jest Ciuraj, który napisał także większość muzyki, w tej materii wspierają go jednak pozostali członkowie zespołu z Maksymem Frączkiem na czele. Utwory łączą się w jedną wielką historię opowiedzianą przez młodych ludzi mieszkających na Śląsku. Kawałki takie jak „Kwiaty na Hałdzie” czy „Trudny człowiek” pokazują, że Śląsk to nie tylko muzyka biesiadna.

 

TRZECIE PIĘTRO

Zespół tworzy muzykę z motywami bluesowymi.

 

TABU

Muzyka Tabu to głównie reggae z energią i mocno słyszalną sekcją dętą. Usłyszycie tu również świetnie zagrane roots reggae i ska. Teksty są bardzo osobiste, ale poruszają też szeroko pojęte tematy socjologiczne.

 

Bilety w cenie 15 zł do nabycia w dniu imprezy.

 

/a/