Wodzisławscy policjanci stanęli na podium

2
203

Post. Bartosz Kowalewski i Sebastian Brudny zajęli III miejsce w eliminacjach do Ogólnopolskich Zawodach Policjantów Prewencji.

Od 11 do 12 czerwca odbyły się eliminacje do Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji „Turniej Par Patrolowych PATROL ROKU 2014”. Post. Sebastian Brudny i post. Bartosz Kowalewski z wodzisławskiej komendy pokonali 36 par patrolowych i tym samym zajęli III miejsce.

Reprezentanci wszystkich komend miejskich i powiatowych policji oraz oddziału i samodzielnych pododdziałów prewencji województwa śląskiego, rywalizowali w obiektach katowickiej szkoły policji w turnieju par patrolowych. Po podliczeniu punktów z wszystkich konkurencji wyłoniono trzy zwycięskie pary. Pierwsze miejsce na podium zajęli policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach – post. Szymon Jaworski i post. Dawid Skupień. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna z Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach – st. post. Adam Nowrot i st. post. Marcin Dziadczyk. Na trzecim stopniu podium stanęli stróże prawa z Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim – post. Bartosz Kowalewski i post. Sebastian Brudny, którzy byli najlepsi z technik obezwładniania.

Puchary, nagrody pieniężne oraz cenne nagrody rzeczowe wręczali Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Roman Rabsztyn, Komendant Szkoły Policji w Katowicach insp. Jarosław Kaleta, Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów w Katowicach Dariusz Kowalski, Dowódca SPAP w Katowicach mł. insp. Grzegorz Mucha, w imieniu Wojewody Śląskiego- Grzegorz Kamieniowski, Wicestarosta Powiatu Zawierciańskiego Rafał Porc, Prezydent Miasta Zawiercie Ryszard Mach.