Weekend w Wodzisławiu i okolicach (23-25 maja): Zobacz, co się będzie działo!

1
48
turnau.jpg

Koncert Grzegorza Turnaua, Motorockowisko, kilka festynów – to wszystko już w najbliższy weekend. Nie zabraknie też wydarzeń dla miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu.

 

23 maja: Koncert Grzegorza Turnaua i Jacka Królika w Wodzisławiu Śląskim

 

W piątek, 23 maja o godz. 18.00 w Wodzisławskim Centrum Kultury odbędzie się koncert Grzegorza Turnaua i Jacka Królika pod nazwą: „Wieczór sowich piosenek”. W programie, poza utworami z repertuaru Grzegorza Turnaua, piosenki m.in. Billy Joela, Marka Grechuty, Johna Lennona i Starszych Panów.

Wstęp: 50 zł.

 

23 maja: Koncert PomaU w Wodzisławiu Śląskim

 

W piątek, 23 maja o godz. 21.00 w wodzisławskim Klubie Muzycznym Szuflada odbędzie się koncert PomaU. Piosenki zespołu łączą w sobie rytmy jazzowe, funkowe oraz hip-hopowe.

Wstęp: 10 zł.

 

23-25 maja: Motorockowisko 2014 w Bogunicach

 

W weekend 23-25 maja w Bogunicach (gmina Lyski) odbędzie się Motorockowisko 2014. Na placu przy ul. Szkolnej oprócz warkotu motocyklowych silników, będzie można usłyszeć takie formacje jak Proletaryat czy  Closterckeller.

 

Program festiwalu:

Piątek (23 maja):

 

– Otwarcie festiwalu w o godz. 16.00

– Wieczorem koncerty:

– Spatial

– The Messis

– Witch Hammer

– Closterkeller

– dla zainteresowanych pole namiotowe

 

Sobota (24 maja):

 

– Parada motocykli o godz. 12.00

– Prowadzący: kiedyś Kabaret Noł Nejm

– Przegląd zespołów od 13.00

– W przerwach atrakcje, a wśród nich konkursy dla motocyklistów

– Finał wieczorem – wyłonienie najlepszego zespołu Motorockowiska

– Roog (zwycięzcy I edycji)

– Proletaryat (koncert na 25-lecie zespołu)

– wspólne afterparty!

 

Niedziela (25 maja):

 

– Sekcja z Włoch

– kawa i herbata, powrót do domu

24 maja: Turniej Karate w Wodzisławiu Śląskim

 

W sobotę, 24 maja o godz. 10.00 rozpocznie się VII Turniej Karate o puchar Prezydenta Miasta. Walki zostały podzielone na kategorie wiekowe i wagowe.  

Wstęp wolny.

 

24 maja: Rajd rowerowy w Wodzisławiu Śląskim

 

W sobotę, 24 maja o godz. 9.45 na wodzisławskim Rynku rozpocznie się rajd z okazji oddania do użytku nowych ścieżek rowerowych na terenie Ośrodka Wodnego Balaton.

 

24 maja: Majówka rodzinna w Wodzisławiu Śląskim

 

W sobotę, 24 maja o godz. 11.00 na terenie Ośrodka Wodnego Balaton rozpocznie się Majówka rodzinna. W programie m.in. pokaz ratownictwa medycznego, szybki kurs samoobrony, gry i zabawy dla dzieci, mecz siatkówki, strzelanie z broni sportowej, łuku oraz wiele innych atrakcji.

24 maja: Maraton Fitness w Wodzisławiu Śląskim

 

W sobotę, 24 maja o godz. 11.00 w Zespole Szkół nr 2 w Wodzisławiu Śląskim rozpocznie się „Maraton Fitness – Aktywna rodzina”. Przewidziano zróżnicowane zajęcia dostosowane do wieku oraz możliwości uczestników. Ćwiczeniom towarzyszyć będą wykłady o zdrowym odżywaniu oraz pożytkach płynących z dbałości o kondycję.

Wstęp wolny.

 

24 maja: Festyn z okazji 15-lecia PCKU w Wodzisławiu Śląskim

 

W sobotę, 24 maja o godz. 15.00 na terenie obiektów sportowych Gosław Sport Center rozpocznie się Festyn sportowo-rekreacyjny z okazji 15-lecia Powiatowego Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wodzisławiu Śląskim. Na uczestników czekają liczne atrakcje: występy artystyczne, stoiska garmażeryjne, rozgrywki sportowe, pokazy, warsztaty, gry i zabawy dla dzieci i młodzieży. Specjalnie dla dzieci naszych słuchaczy i pracowników – darmowe korzystanie z wszystkich atrakcji oraz „ciasteczkowy zawrót głowy”, czyli w cenie ciastka liczne atrakcyjne nagrody do wygrania.

 

25 maja: Lista Śląskich Szlagierów w Pszowie

 

W niedzielę, 25 maja o godz. 16:00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Pszowie odbędzie się Dzień Matki z Listą Śląskich Szlagierów.

 

Przed zgromadzoną publicznością wystąpią: Mirosław Szołtysek, Duo Fenix – Dwa Fyniki, Brygida i Robert Łukowski. Imprezę poprowadzi Eugeniusz Witek „Geno”.

 

Cena biletu: 45 zł

 

25 maja: Koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Vladislavia” w Wodzisławiu

 

W niedzielę, 25 maja o godz. 16.00 w Wodzisławskim Centrum Kultury odbędzie się koncert z okazji Dnia Matki pt. "Miłość niejedno ma imię". Niezwykły koncert z cyklu „W kręgu przyjaciół” w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca "Vladislavia" – niezwykły, bo opowiadający o miłości i wszystkich jej obliczach. Piosenkami i tańcami ludowymi zespół opowie o miłość szczęśliwej i nieszczęśliwej, pierwszym zauroczeniu, dojrzałym uczuciu i nie tylko.

 

Dodatkowo przed koncertem zobaczyć będzie można wystawę rękodzieła.

 

Wstęp: 10 zł dorośli, 6 zł dzieci (do nabycia na godzinę przed koncertem)

 

25 maja: „Pozytywny przypływ energii” w Rydułtowach

 

W niedzielę, 25 maja o godz. 18.00 w Parku Sensorycznym „ROSA” w Rydułtowach odbędzie się koncert młodych zespołów pod nazwą „Pozytywny przypływ energii”. Wystąpią: Turbulencja, Nonsens, Vacuum, The Se Secret Project, Natalia Mandrysz i Kamil Bluszcz -Duet na Keyboardzie.

Wstęp wolny.

 

/a/