Wolontariusze z Zespołu Szkół w Gogołowej w żorskim Hospicjum

2
77
DSCN0198.JPG

Pieniądze zebrane podczas festynu wesprą budżet hospicjum. Takie akcje uczą tego, co w życiu najważniejsze – bezinteresownej pomocy i szacunku.

 

10 maja w Hospicjum im. Jana Pawła II w Żorach odbył się Dzień Otwarty połączony z Festynem Rodzinnym. Była to pierwsza tego typu impreza, dlatego członkowie Koła Wolontariatu z gogołowskiej szkoły mieli obawy, że nie wzbudzi dużego zainteresowania. Jednak frekwencja osób, które przyszły na festyn zaskoczyła wolontariuszy, a także samych podopiecznych. Impreza miała charakter charytatywny. Jej celem było zebranie środków dla Hospicjum.

W programie znalazło się wiele atrakcji. Na scenie pojawili się wokaliści, soliści, chóry, zespoły muzyczne i taneczne. Gwoździem programu występ orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Ponadto zebrani zobaczyli pokaz tresury psów policyjnych i policyjną maskotkę – Sznupka. Odbyły się bezpłatne porady fryzjerskie i kosmetyczne. Był również pokaz pierwszej pomocy i malowanie twarzy najmłodszym. Z wizytą psy przybyły także rasy Golden Retriever i Katolicki Klub Motocyklowy. Dzieciom czas umilali wolontariusze z okolicznych szkół.

 

Młodzież z Gogołowej stworzyła „Kącik plastyczny”, w którym wraz z opiekunami Renatą Janus i Weroniką Konieczny, prezentowała swoje umiejętności najmłodszym. Prowadziła warsztaty plastyczne, robiła kwiaty z bibuły i zorganizowała konkurs plastyczny pt. „Lubię pomagać”. Wolontariusze sprzedawali również upieczonych przez siebie muffinki.

               

W hospicyjnym ogrodzie nikt nie mógł narzekać na nudę. Uśmiechnięte buzie dzieci i dorosłych, mówiły same za siebie. Pieniądze zebrane w sobotnie popołudnie, wesprą budżet żorskiego Hospicjum. Wolontariusze zapewniają, że jeszcze wrócą na Promienną 4, ponieważ takie akcje uczą tego, co w życiu najważniejsze – bezinteresownej pomocy i szacunku.

               

Żaneta Koszałka

 

/publ. a/