Okolicznościowe wydanie w rocznicę urodzin św. Jana Pawła II

4
22
PICT0045.JPG

Prezentacja nowego wydawnictwa "Miejsca Pamięci o Janie Pawle II na ziemi raciborskiej" odbędzie się 19 maja.

 

„Miejsca Pamięci o św. Janie Pawle II na ziemi raciborskiej” to publikacja przybliżająca ślady pozostałe po papieżu Polaku na ziemi raciborskiej. Znalazły się w niej wspomnienia Grzegorza i Konrada Piechów, świadków niezwykłej posługi kapłańskiej przyszłego papieża, dotyczące wizyt młodego Karola Wojtyły w Stodołach. Ponadto, publikacja zawiera informacje o miejscach, gdzie powstały pomniki papieża Polaka, również te żywe w postaci papieskich długowiecznych dębów. Przybliża także instytucje, którym nadano imię Jana Pawła II. W wydawnictwie nie zabrało miejsca na wspomnienie o pielgrzymkach do Polski oraz relację ks. Adama Rogalskiego z procesu kanonizacyjnego w Watykanie.

Publikacja bogata jest w ilustracje m.in. te zaprezentowane podczas wernisażu Adama Bujaka, przedstawiające wspólną drogę Wielkiego Duszpasterza i Polaków przez 25 lat pontyfikatu. Ksiądz Adam Rogalski w swoim wspomnieniu z kanonizacji pisze: „Kanonizacja to swego rodzaju sfinalizowanie nauczania Ojca Świętego. Pamiętam, że czytając przed laty Adhortację o świeckich, podkreśliłem słowa: „świat dziś pilnie potrzebuje świętych”. Jan Paweł pokazywał jak żyć i pracować, jak cierpieć i umierać, a nade wszystko pokazywał, że ten cel można osiągnąć. I wszystkiego tego dokonywał na naszych oczach”.  Zaś wydane przez Raciborskie Media z inicjatywy Krystiana Niewrzoła okolicznościowe opracowanie, stanowi swego rodzaju podsumowanie działalności kapłana i papieża, Karola Wojtyły na raciborskiej ziemi, zapisane w miejscach i ludzkiej pamięci. Egzemplarze są bezpłatne. Mają trafić do szkół, parafii i  bibliotek.

Promocja wydania odbędzie się 19 maja, o godz. 18.00 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej  w Raciborzu przy ul. Kasprowicza 12. Prezentację publikacji poprzedzi prelekcja mgr Rafała Lazara pt. „Rys biograficzny św. Jana Pawła II”. Następnie ks. Adam Rogalski podzieli się z uczestnikami spotkania wspomnieniami z uroczystości kanonizacyjnych w Watykanie. Każdy, kto weźmie udział w prezentacji tego okolicznościowego wydania, otrzyma bezpłatny egzemplarz. Wstęp jest wolny.

 

Wydawca:

Patronat medialny:

Sponsorzy:

 

 

Cmentarz Jeruzalem

 

 

/AZ, MaK/