Wodzisław: Kilkadziesiąt pomysłów na milion z budżetu obywatelskiego

1
21
pomysly_na_milion.JPG

5 maja zakończyły się konsultacje społeczne dotyczące budżetu obywatelskiego miasta Wodzisławia Śląskiego w 2015 roku.

 

Mieszkańcy Wodzisławia Śląskiego, którzy ukończyli 16 rok życie mieli ponad miesiąc na składanie swoich propozycji do budżetu obywatelskiego. – Początkowy termin zakładał zakończenie konsultacji z dniem 30 kwietnia, jednak uchwałą został przedłużony do dnia 5 maja, tak aby osoby, które jeszcze nie zdecydowały się na zgłoszenie swojego projektu mogły to zrobić – wyjaśnia Barbara Chrobok, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Wodzisławiu Śląskim.

 

Dziś już wiadomo, że pomysły na milion ma kilkadziesiąt osób, a konkretnie 69. „Drogą internetową spłynęło 21 zgłoszeń, natomiast do urny, która ustawiona była w Biurze Obsługi Klienta, wrzuconych zostało 48 propozycji” – informuje Barbara Chrobok.

 

Obecnie Wydział Spraw Obywatelskich w wodzisławskim magistracie ma czas, aby sprawdzić poprawność zgłoszonych projektów. Pod hasłem tym należy rozumieć miedzy innymi zweryfikowanie czy osoba zgłaszająca projekt jest zamieszkała w Wodzisławiu Śląskim, ukończyła 16 rok życia i czy złożyła tylko jeden projekt. 16 maja poznamy ostateczną listę projektów zgłoszonych przez mieszkańców Wodzisławia Śląskiego. Zgodnie z uchwałą formalnie poprawnie zgłoszone propozycje projektów zostaną przekazane odpowiednim komórkom organizacyjnym, które za zadanie będą miały ocenić między innymi czy zgłoszone zadanie jest zadaniem własnym gminy, czy Wodzisław Śląski posiada odpowiednią lokalizację na jego zrealizowanie i czy realizacja inwestycji zaproponowanej w kwestionariuszu zamknie się w kwocie 250 tysięcy złotych. Jeżeli przejdą pozytywnie ocenę, mieszkańcy miasta będą mogli na nie glosować i zadecydować na co zostanie przeznaczony milion z miejskiego budżetu.

 

 

/publ.p/