Radlin: XIX Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Dom”

1
156
plastyczny 1.jpg

Wystawca prac konkursowych w Miejskim Ośrodku Kultury w Radlinie potrwa jeszcze do 10 maja.

 

W dniu 1 kwietnia 2014 roku dokonano oceny 319 prac plastycznych z 29 przedszkoli, różnego typu szkół, placówek pracy pozaszkolnej i placówek kultury. Tegoroczny konkurs miał zasięg ogólnopolski, ponieważ nie nadesłano prac z zagranicy. Komisja oceniająca w składzie: Anna Miguła (nauczyciel Państwowego Ogniska Plastycznego w Rydułtowach) – przewodnicząca, Alina Badura (nauczyciel plastyki w Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Radlinie) i Piotr Cybułka (dyrektor Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Radlinie) – członkowie, przyznała 13 nagród, 27 wyróżnień oraz 63 kwalifikacje do wystawy.

Placówki z naszego regionu: Miejskiego Ośrodka Kultury i Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Cerwionce-Leszczynach oraz świetlic w Chałupkach i Krzyżanowicach, wzięły udział we wszystkich edycjach konkursu.

 

By podopieczni mogli skutecznie realizować temat konkursu, konieczne są rozmowy o tym, co się dzieje w ich domach, jakie są ich rodziny, czy panuje w nich wzajemna miłość, czy stosowana jest przemoc, co ich cieszy, a czego by ni chcieli wspominać – to wszystko ma odbicie w dziecięcych pracach, w ich kolorystyce, intensywnością kreski, bądź sposobie nałożenia farb- mówi Piotr Cybułka, dyrektor Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Radlinie, organizator konkursu.

Wśród nagrodzonych znaleźli się podopieczni Małgorzaty Tomas ze świetlicy w Chałupkach: III miejsce – Marta Rybarz (l.4) oraz wyróżnienie: Wiktoria Antończyk (l.6), Aleks Blokesz (l.5) i Kamila Fulneczek (l.15). Wychowankowie Krystyny Siekan- Krząkałay: II miejsce – Maria Rotkegel (l.6), Miejski Ośrodek Kultury w Czerwionce-Leszczynach; III miejsce – Monika Cieślik (l.15), Zespół Szkół Nr 1w Czerwionce-Leszczynach i wyróżnienia: Blanka Cyganek (l.6) i Vanessa Kawalec (l.6), Miejski Ośrodek Kultury w Czerwionce-Leszczynach. Wśród wyróżnianych znalazły się także dzieci z Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Rydułtowach: Agnieszka Pietrasz (l.5), opiekun – Krystyna Kopczyńska i Błażej Bugla (l.6), op. Adriana Matuszek.

 

W gronie organizatorów jest Miasto Radlin, Elektrociepłownia „Marcel” Spółka z o. o.,Miejski Ośrodek Kultury i Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Radlinie.

 

 

/publ.a/