Region: Zmiana organizacji ruchu na A1

3
19
autostradalepsza.jpg

Od wtorku 29 kwietnia nastąpią ograniczenia w ruchu na odcinku autostrady A1 19 km a 19+300 km prowadzone będą roboty drogowe. Ich celem jest poprawa bezpieczeństwa na drodze. Zakres prac obejmuje sfrezowanie istniejącej nawierzchni, ułożenie odwodnienia, ułożenie nowej nawierzchni ułatwiającej odprowadzenie wód opadowych i zamontowanie oznakowania oraz wprowadzenie nowej organizacji ruchu. Według pracowników GDDiK prowadzone roboty spowodują nie tylko poprawę bezpieczeństwa, ale także przywrócenie dotychczasowej maksymalnej prędkości.

Ograniczenia w ruchu będą miały charakter dwuetapowy. W etapie pierwszym zostanie zwężona jezdnia. Kierowcy będą mogli korzystać z dwóch pasów w każdym kierunku. W drugim etapie zamknięta zostanie całkowicie jezdnia relacji Gliwice – Gorzyczki. W drugim etapie samochody będą mogły poruszać się tylko na jednej jezdni. Od Gorzyczek do Gliwic jechać będzie można dwoma pasami tej jezdni. W odwrotnym kierunku wykorzystany zostanie pozostały pas. Jeżeli pogoda dopisze, a wykonawca będzie się starał Generalna Dyrekcja planuje koniec remontu oraz przywrócenie pierwotnej organizacji ruchu do końca czerwca.

Dyrekcja apeluje do kierowców o rozwagę i zwraca uwagę na pojawienie się utrudnień na wjazdach, wprowadzenie limitów prędkości, a także nowe zasady organizacji ruchu. 

/l/za GDDiK

Foto GDOS