Wodzisław: Propozycja na majówkę. Piknik „Powróćmy jak za dawnych lat”

1
46
PRL_WodzSlas_1.JPG

Okazuje się, że podróż w czasie jest możliwa – przekonać się o tym będzie można już 1 maja w Wodzisławiu Śląskim podczas  pikniku "Powróćmy jak za dawnych lat".

 

Woda z saturatora, wata cukrowa, ryk Syrenek i Trabantów. Wydawać by się mogło że to relikty przeszłości, których już nie zobaczymy. Okazuje się, jednak że podróż w czasie jest możliwa. Przekonać się o tym będzie można już 1 maja w Wodzisławiu Śląskim. Wszystko za sprawą pikniku pod hasłem "Powróćmy jak za dawnych lat".

 

Organizatorami niecodziennej imprezy z PRL-em w tle są Urząd Miasta Wodzisławia Śląskiego, GRH „Powstaniec Śląski", Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Muzeum Miejskie w Wodzisławiu Śląskim. Przez cały dzień skorzystać będzie można z licznych atrakcji zaplanowanych specjalnie z myślą o tym święcie. Wśród nich między innymi pokazy i wyścigi zabytkowych samochodów rodem z PRL-u, gry i konkursy, strzelanie, zarówno z broni pneumatycznej jak i łuku, oraz wiele innych atrakcji. Impreza rozpocznie się o godzinie 10.00 na placu przed Muzeum Miejskim, aby później przenieść się na Stadion Miejski.

 

"1 maja był w czasach komunizmu jednym z najważniejszych świąt państwowych. W tym dniu odbywały się uroczyste majówki a przede wszystkim pochody 1 majowe. Ulicą 26 marca spod Domu Partii na Rynek przechodziły całe tłumy mieszkańców – wspomina Piotr Hojka z Muzeum w Wodzisławiu Śląskim.

 

W tym roku w Wodzisławiu po raz kolejny będzie można poczuć namiastkę tych wydarzeń. Niepowtarzalny klimat jaki stworzą stojące przed Muzeum zabytkowe pojazdy oraz wystawa „Szaro-czerwona rzeczywistość" sprawią, że ponownie będziemy mogli przenieść się w czasie prosto do czasów Gomółki i Gierka, a wodzisławska majówka będzie miała wyjątkowy charakter" – dodaje Piotr Hojka.

 

 

/p/