Wodzisław: Mistrzowski Miraż podbił Kielce. Wysokie miejsca zawodniczek

2
137
miraz_foto352532.jpg

Zakończone właśnie Krajowe Mistrzostwa International Dance Organization, potwierdziły wysoką klasę wodzisławskiej grupy tanecznej.

 

Działają od 1992 roku. 120 tancerzy, od dzieci do seniorów, pod okiem doświadczonych instruktorów, zajmuje się tańcem typu modern, a także show i jazz. Z Mistrzostw Polski, które właśnie zakończyły się w Kielcach wracają z 8 medalami, w tym trzema złotymi, i nominacjami do tegorocznych Mistrzostw Świata i Europy. Przedstawiamy zespół Miraż z Wodzisławia Śląskiego.

 

Pasja młodych i tych całkiem dorosłych tancerzy z Mirażu w połączeniu z profesjonalizmem kadry instruktorskiej, sprawiają, iż zespół od lat plasuje się w krajowej czołówce. Zakończone właśnie Krajowe Mistrzostwa International Dance Organization, które odbyły się w Kielcach, potwierdziły wysoką klasę wodzisławskiej grupy tanecznej, od lat kierowanej przez Ryszarda Kozłowskiego. Miraż wraca z 8 medalami, w tym trzema złotymi, oraz kilkoma miejscami tuż za podium.

 

Już pierwszego dnia mistrzostw duży sukces osiągnęła grupa dzieci do lat 11, która najpierw, prezentując formację „Chorus line”, zajęła 4 miejsce w Jazz Dance aby chwilę później wytańczyć wicemistrzostwo Polski w Show Dance z formacją „Kominek”. Następnie, świetnie zaprezentowała się mini formacja seniorów, która uplasowała się tuż za podium, uzyskując nominację do Mistrzostw Europy. Swoją klasę potwierdziła grupa dzieci do lat 11, które z mini formacją Jazz Dance również spisały się na medal (tym razem brązowy).

 

 

Drugiego dnia było jeszcze lepiej – Martyna Musiolik zajęła 6 miejsce w kategorii Show Dance 16+, co dopiero stanowiło zapowiedź największych sukcesów. W najsilniej obsadzonej kategorii Jazz Dance Solo (16+), gdzie startowało aż 116 solistek, Iza Rosmus otarła się o podium zajmując 4 miejsce. Wydawało się, że ukoronowaniem drugiego dnia będzie Mistrzostwo Polski Emilii Sopyły wśród solistek w grupie wiekowej do 11 lat, ale okazało się, że mirażowe dzieciaki stać na jeszcze więcej. Duety Show Dance zajęły dwa najwyższe stopnie podium – Emilia Sopyła w parze z Małgorzatą Cebulą dołożyły kolejne złoto dla Mirażu, a tuż za nimi uplasowały się ich koleżanki – Marta Mołdrzyk i Zuzanna Halfar.

 

Ostatni dzień Mistrzostw przyniósł kolejne sukcesy Mirażu. Duet Show Dance juniorów, Anna Szebesta i Iza Rosmus, zajął piąte miejsce. W kolejnym występie Iza w końcu odczarowała kieleckie podium zdobywając brązowy medal w kategorii Solo Show Dance juniorów. Następnie, kolejne srebro dla Mirażu dołożyła mini formacja Show Dance dzieci. Złote mistrzostwa wypadało zamknąć złotym medalem – w jednej z ostatnich konkurencji Mistrzostw na najwyższym stopniu podium stanęła mini formacja Show Dance juniorów. 8 medali, w tym trzy złote, i liczne nominacje na Mistrzostwa Świata i Europy – po tak spektakularnym występie można być pewnym, iż tancerze z Mirażu będą bardzo miło wspominali Kielce…

 

Tak spektakularne sukcesy nie przychodzą jednak bez wysiłku. W najbardziej zaawansowanych grupach zajęcia są bardzo intensywne – treningi odbywają się aż 4 razy w tygodniu, a typowe zajęcia taneczne uzupełnione są ćwiczeniami akrobatycznymi i baletem. Miejmy nadzieję, że tancerzom Mirażu i ich instruktorom nie zabraknie determinacji i chęci do pracy, co sprawi, iż będą dalej rozwijać swoje umiejętności i jeszcze nie raz zobaczymy wodzisławską grupę taneczną na podium imprez krajowych i międzynarodowych.

 

 

/publ.p/