Wodzisław: Podał się za amerykańskiego policjanta, wyłudził sporo pieniędzy

2
18
1-130066.jpg

Policjanci apelują do mieszkańców o zachowanie ostrożności w związku z kolejnym oszustwem, którego ofiarą padła 76-letnia mieszkanka Wodzisławia.

 

W piątek, 28 marca po godzinie 15.00 do mieszkanki Wodzisławia zadzwonił mężczyzna, który podając się za policjanta Stanów Zjednoczonych poinformował, że jej syn mieszkający tam na stałe miał wypadek drogowy i potrzebne są pieniądze by wydostać go z aresztu. Kobieta była zdziwiona choć wiele szczegółów się zgadzało. Fałszywy policjant mówił do niej po polsku ale w telefonie słychać było jak tłumaczy coś komuś w języku angielskim. Oszust był bardzo natarczywy i wywierał wpływ na poszkodowanej mówiąc, że powinna pomóc synowi. 76-latka w efekcie dała się nabrać na wymyśloną historię i przekazała kilka tysięcy dolarów podstawionemu kurierowi. Dopiero po wszystkim zadzwoniła do syna, który jak się okazało był w pracy i nie miał żadnego wypadku.

 

Policja apeluje do mieszkańców o zachowanie ostrożności i nie przekazywanie nikomu pieniędzy zanim nie potwierdzimy czy przekazana nam informacja jest prawdziwa. Niech nas nie zwiedzie to, że oszuści wiele na nasz temat wiedzą. Za każdym razem gdy mamy jakiekolwiek wątpliwości powiadommy policję, która podpowie co dalej zrobić.

 

 

/p/