Wodzisław: Od grudnia nękał swoją byłą dziewczynę. Groził jej śmiercią

1
20
zatrzymany_nekal.jpg

By dostać się do kobiety, najpierw wybił szybę w drzwiach do bloku, następnie uszkodził drzwi do mieszkania, a na koniec znieważył policjantów.

 

Policjanci z wodzisławskiej komendy pojechali na ulicę Piastowską, gdzie miał awanturować się agresywny mężczyzna. Na miejscu policjanci zastali 23-letnią kobietę, która opowiedziała im co się stało. Z relacji wynikało, że jej były chłopak, który nie może pogodzić się z rozstaniem, od grudnia nękał ją telefonami, nachodzi w miejscu zamieszkania, a także grozi pozbawieniem życia.

 

Mimo, iż prokurator w styczniu zastosował wobec mężczyzny dozór policji i zakaz zbliżania się do kobiety, ponownie przyszedł do niej. Najpierw wybił szybę w drzwiach wejściowych do bloku, a gdy dostał się do środka, umyślnie uszkodził drzwi do mieszkania. Groził kobiecie i miał przy sobie nóż. Gdy policjanci podjęli wobec napastnika interwencję, ten zaczął ich obrażać. Tym razem prokurator nie miał wątpliwości wnioskując o zastosowanie aresztu dla 23-latka. Za szereg przestępstw, których się dopuścił w więzieniu może spędzić nawet pięć lat.

 

 

/p/