Wodzisław: kobieta wymyśliła rozbój i kradzież, bo ma problemy finansowe

3
20
policja_falszywe_zgloszenie.jpg

Kobieta zgłosiła napad, w którym sprawca grożąc nożem zmusił ją do wydania pieniędzy – policjanci szybko ustalili, że takiego zdarzenia w ogóle nie było.

 

W niedzielę, do wodzisławskiej komendy zgłosiła się kobieta, która chciała złożyć zawiadomienie o popełnionym na jej szkodę przestępstwie. Policjant przyjął zgłoszenie od 32-latki, w którym opisała ona przebieg całego zdarzenia. Z jej relacji wynikało, że w sobotę w nocy, gdy kończyła pracę i przeliczała utarg, do lokalu który prowadzi wszedł mężczyzna i trzymając w ręku nóż zażądał od niej wydania pieniędzy. Wystraszona 32-latka bez wahania wydała 5000 złotych a po całym zdarzeniu pojechała do domu. Dopiero na drugi dzień, kiedy opanowała emocje zdecydowała się powiadomić o tym fakcie policję.

 

Kryminalni zaraz po otrzymaniu informacji od pokrzywdzonej rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Przejrzeli monitoringi z firm będących w pobliżu lokalu, przesłuchali świadków i szybko ustalili, że kobieta ich okłamała. 32-latka przy kolejnym przesłuchaniu sama przyznała że cała historia była przez nią wymyślona a zmusiła ją do tego sytuacja finansowa. Powiadamiając policję o przestępstwie którego nie było i składając fałszywe zeznania sama stała się podejrzaną. Grozi jej do trzech lat więzienia.

 

 

/p/