Radlin: Ruszyło głosowanie na Wydarzenie Roku. Jest lista nominowanych

2
54
wydarzenia.jpg

Do czwartku, 20 lutego UM w Radlinie czekał na zgłoszenia do plebiscytu "Wydarzenie Roku 2013" – właśnie ruszyło głosowanie internetowe.

 

Głosowanie na "Wydarzenie Roku 2013 w Radlinie" trwa do końca lutego. Swój głos można oddać TUTAJ>>

 

Nominowane wydarzenia:

 

Towarzystwo Szermierzy „Górnik Radlin” zostało wicemistrzem Polski!

Podczas rozgrywanych w Gliwicach w styczniu 2013 roku Mistrzostw Polski Juniorów radlińscy szermierze pokonali w półfinale zawodników Piasta Gliwice. W finale ulegli jednak Krakowskiemu Klubowi Szermierzy, przywożąc do Radlina srebro.

 

Widowisko teatralne "Niesamowity Świat Pana Kleksa"

Bajka zimowa w wykonaniu Grupy Artystycznej Przytup, działającej przy Miejskim Ośrodku Kultury w Radlinie.

 

Radlińskie Koło Gospodyń Wiejskich uhonorowane nagrodą "Śląskie na 5"!

Radlińskie gospodynie znalazły się w gronie wyróżnionych prestiżową nagrodą "Śląskie na 5!" wśród m.in. Parku Śląskiego w Chorzowie, czy Centrum Wolontariatu przy Gliwickim Centrum Organizacji Pozarządowych.

 

Rodzinna Majówka organizowana przez Stowarzyszenie na rzecz Dzieci i Młodzieży "Tęcza".

Kolejna edycja imprezy dla całych rodzin, organizowanej przez radlińskie stowarzyszenie.

 

Festyn kopalniany z okazji 130-lecia KWK Marcel

Takich tłumów Plac Radlińskich Olimpijczyków w Radlinie dawno nie miał. Na scenie zaprezentowali się Golec uOrkiestra i Ania Wyszkoni.

 

Mecz Górnika Radlin z Ruchem Chorzów

Przyjazd "niebieskich" był wielkim wydarzeniem nie tylko dla fanów chorzowskiej drużyny w naszym mieście. Okazja była również wyjątkowa – poprzez spotkanie uczczono 90 rocznicę powstania Górnika Radlin.

 

Szlak Emmy i Marcela

Radlin postawił na turystykę industrialną i edukację regionalną! Tablice "szlaku Emmy i Marcela" pojawiły się na mieście przybliżając historię starych szybów kopalnianych i innych miejsc związanych z przemysłem.

 

Odnowienie kapliczki Leopolda Zarzeckiego

Kapliczka postawiona na początku XX wieku, ufundowana przez wybitnego radlinianina Leopolda Zarzeckiego, doczekała się w tym roku renowacji. Wszystko dzięki Radlińskiemu Towarzystwu Kulturalnemu.

 

Radlińskie Dni Kultury Chrześcijańskiej

Kolejna edycja tej ciekawej imprezy, organizowanej przez Radlińskie Towarzystwo Kulturalne przebiegało w minionym roku pod znakiem wspominania wielkiego radlinianina kardynała Boleslawa Kominka, współautora słynnego listu biskupów polskich do biskupów niemieckich z legendarną już frazą "Przebaczamy i prosimy o przebaczenie".

 

REMI CUP '2013

Słynna w całym kraju, a nawet za jego granicami, impreza kibiców piłki nożnej, organizowana dla upamiętnienia tragicznej śmierci Remigiusza Theima, kibica Ruchu Chorzów z naszego miasta.

 

Akcja "Sprzątanie na Redenie" Stowarzyszenia "Młody Radlin"

Tuż przed Świętem Niepodległości 11 listopada, radlinianie zrzeszeni w stowarzyszeniu Młody Radlin, wraz z grupą młodzieży z Zespołu Szkół Sportowych, postanowili zadbać o miejsce będące świadkiem najtragiczniejszych wydarzeń z czasów II wojny światowej na terenie naszego miasta.

 

 

/p/

fot. oficjalna strona Górnika Radlin