Rydułtowy: Remont oczekiwany od lat. Żelazna zostanie zmodernizowana

1
37
zelazna_remont.jpg

Mieszkańcy Rydułtów mają powody do zadowolenia – w końcu dojdzie do skutku remont ulicy Żelaznej, o który walczyli od wielu lat.

 

Starania o remont ulicy Żelaznej w Rydułtowach trwały od 2011 roku. Wówczas burmistrz miasta chciała, aby częściowo koszty modernizacji pokryła spółdzielnia mieszkaniowa "Orłowiec". Droga jest w pełni drogą gminną, jednak przede wszystkim służy mieszkańcom tej spółdzielni. – Spółdzielnia nie może partycypować w kosztach remontu prowadzonego na cudzym gruncie, nie ma takiej możliwości prawnej – zaznaczył wówczas prezes Mariusz Ganita.

 

Rozmowy trwały, a mieszkańcy nadal narzekali na stan nawierzchni tej drogi. Jednak dopiero w 2014 roku radnym udało znaleźć się w budżecie środki na jej modernizację. Całość będzie kosztowała 1,3 mln zł. Wszystkie koszty pokryje Urząd Miasta, który szuka już wykonawcy tego zadania. Droga zostanie zmodernizowana na całej swojej długości – od ulicy Obywatelskiego do Raciborskiej. Przy okazji tego remontu wybudowana zostanie również kanalizacja sanitarna oraz deszczowa. Całość ma być gotowa do 15 października 2014 roku.

 

 

/p/