Gorzyce: przez kilka tygodni okradali działkowe altany i blaszane garaże

2
77
bracia_wlamywacze_foto.jpg

Policjanci z Gorzyc zatrzymali dwóch braci oraz ich nieletniego kompana, którzy dopuścili się szeregu włamań do garaży blaszanych oraz altan działkowych.

 

Od początku tego roku na terenie Gorzyc policjanci mieli do czynienia z plagą włamań do garaży. Sprawcy wybierali tylko blaszane garaże i drewniane altanki, gdzie po przedostaniu się do środka wynosili drogie sprzęty, głównie elektronarzędzia, agregaty, kosiarki, a nawet kuchenkę mikrofalową. Wszystkich czynów dokonali na terenie Gorzyczek. Wartość skradzionych przedmiotów oszacowano łącznie na kwotę ponad 10 tysięcy złotych.

 

Krymianlni potraktowali tą sprawę priorytetowo. Dzięki ich pracy udało się ustalić i zatrzymać włamywłaczy. Okazali się być nimi mieszkańcy Gorzyc. Bracia w wieku 21 i 24 lat oraz ich nieletni kompan. Udowodniono im 8 czynów przestępczych. Policjantom udało się już odzyskać część skradzionych rzeczy. W stosunku do braci prokurator zastosował dozór policji. Sprawą 16-latka zajmie się sąd rodzinny. Grozi im do 10 lat więzienia.

 

 

/p/