Wodzisław: Osiedle 26 Marca tonie w mroku. Radni apelują o doświetlenie

2
26
Wodzisław_Osiedle_26_Marca.JPG

Urząd Miasta w Wodzisławiu planuje budowę nowych miejsc parkingowych na Osiedlu 26 Marca – jednak nie to jest największą bolączką jego mieszkańców.

 

Prezydent Mieczysław Kieca zapowiedział, że wkrótce na Osiedlu 26 Marca pojawią się nowe miejsca parkingowe. Mieszkańcy jednak mają inny problem, a mianowicie niewystarczające oświetlenie. – Czy przy okazji budowy miejsc parkingowych nie można byłoby doświetlić odcinka drogi od numerów 60 do 64? Jeśli popatrzymy na mapę to w ogóle nie istnieją tam żadne punkty świetlne, a możliwości do ich utworzenia są. Warto o tym pomyśleć przy okazji tej inwestycji – zauważyli radni.

 

Wiceprezydent Dariusz Szymiczek zapowiedział, że właśnie powstaje plan modernizacji sieci w dzielnicy Nowe Miasto. Jego realizacja będzie kosztowała 900 tys. zł. – Oświetlenie uliczne, istniejące w dzielnicy Nowe Miasto jest oświetleniem, które jest zawieszane na słupach przesyłowych średniego napięcia. Wiem, że były braki i lampy były dowieszane na budynkach. Zgłosił się do nas zarządca sieci, czyli firma Tauron i zapowiedział, że wkrótce będzie likwidował sieci napowietrzne i montował słupy naziemne – tłumaczy wiceprezydent.

 

 

/Paulina Krupińska/

 

fot. Marzena Machnik