Weekend w Wodzisławiu Śląskim i okolicach (1-2 lutego) – co, gdzie, kiedy?

2
31
turniej_tanca_foto_gazeta.jpg

Młodzieżowa dyskoteka na zakończenie ferii w Pszowie, mistrzostwa w siłowaniu na rękę w Wodzisławiu – to tylko niektóre imprezy.

 

31 stycznia: Beng Sound w klubie Szuflada w Wodzisławiu

 

W piątek, 31 stycznia o godz. 22.00 w klubie Szuflada w Wodzisławiu Śląskim odbędzie się impreza "Ben Sound". Wstęp wolny.

 

31 stycznia: dyskoteka na zakończenie ferii w Pszowie

 

W piątek, 31 stycznia o godz. 16.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Pszowie odbędzie się młodzieżowa dyskoteka na zakończenie ferii. – Będzie świetna zabawa. Super muzyka z DJ – informują organizatorzy. Wstęp 1 zł.

 

1 lutego: warsztaty artystyczne "Ale!Babki" w WCK

 

W sobotę, 1 lutego o godz. 11.00 w Wodzisławskim Centrum Kultury odbędą się kolejne warsztaty artystyczne "Ale!Babki". – Po okiem naszej lokalnej artystki – Julii Adamczyk z Galerii „Tygiel Rozmaitości”, chętni poznają wiele technik rękodzieła. Filcowanie, zdobienie szkła, tworzenie biżuterii, rzeźba w glinie, decoupage, tworzenie małych form dekoracyjnych, scrapbooking, soutage to jedne z wielu, które znajdą się w naszym cyklu – zachęcają do udziału organizatorzy.

 

 

1 lutego: Mistrzostwa w Siłowaniu na Rękę w Wodzisławiu

 

W sobotę, 1 lutego o godz. 9.00 w Wodzisławskim Centrum Kultury rozpoczną się VIII Mistrzostwa Polski Południowej w Siłowaniu na Rękę. Wówczas odbędzie się ważenie zawodników. W zawodach udział może wziąć każdy. Zapisy tuż przed rozpoczęciem imprezy. Zawodnicy będą walczyć ze sobą w siedmiu kategoriach. Siłacze zmierzą się na rękę i zaprezentują swoją technikę, spryt, taktykę, szybkość, twardą psychikę i wytrzymałość. Emocji nie zabraknie zarówno przy stołach, jak i na widowni. Startujemy o 9:00 ważeniem zawodników. Prawdziwa walka rozpocznie się o godz. 10:30.

 

 

2 lutego: II Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego PIAST 2014

 

W niedzielę, 2 lutego w hali Arena Rafako w Raciborzu już po raz drugi odbędzie się Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego PIAST 2014. W tanecznych zmaganiach będą uczestniczyły pary sportowego tańca towarzyskiego z krajowych klubów tańca zrzeszonych w Polskim Towarzystwie Tanecznym (PTT), które jest największą organizacją zrzeszającą pary tańca towarzyskiego w Polsce. Tancerze będą rywalizować podczas trzech bolków – o godz. 10.00, 13.00 oraz 17.00. Cegiełki w cenie 10 zł.

 

2 lutego: koncert karnawałowy w MOK Radlin

 

W niedzielę, 2lutego o godz. 18.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Radlinie odbędzie się koncert karnawałowy. W programie najpiękniejsze arie operowe i operetkowe. Bilety w cenie 20 zł.

 

2 lutego: Jarmark Staroci na wodzisławskim Rynku

 

W niedzielę, 2 lutego o godz. 9.00 na Rynku odbędzie się tradycyjny Wodzisławski Jarmark Staroci.

 

3 lutego: spotkanie z Bogusławem Kaczyńskim w USC

 

3 lutego w sali wodzisławskiego Urzędu Stanu Cywilnego odbędzie się spotkanie z wybitnym dziennikarzem, krytykiem muzycznym, a także znawcą i popularyzatorem opery, operetki i muzyki poważnej – Bogusławem Kaczyńskim. Bogusław Kaczyński z charakterystyczną dla siebie pasją opowiadał będzie o swoich muzycznych fascynacjach. Zainteresowani będą mogli zadać szczególnemu gościowi pytania. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 12.00. Wstęp jest bezpłatny.

 

 

/Paulina Krupińska/