Wodzisław: zatrzymany kolekcjoner damskich torebek, kradł na „wyrwę”

2
25
kolekcjoner_zatrzymany_policja.jpg

Nastolatek kradł damskie torebki – kiedy został zatrzymany przez policję okazało się, że jakiś czas temu uciekł z młodzieżowego ośrodka wychowawczego.

 

Przez ostatnich kilka tygodni po wodzisławskich ulicach grasował złodziej damskich torebek. Mężczyzna upatrywał sobie głównie starsze kobiety i okradał je na tzw. "wyrwę". Z wyrwanych torebek zabierał pieniądze i telefony a resztę wyrzucał. 27 stycznia kryminalni patrolując ulicę Kubsza zauważyli młodego mężczyznę, który swoim wyglądem przypominał potencjalnego sprawcę, opisywanego przez pokrzywdzone kobiety. Kiedy chłopak na widok przechodzącej obok niego mieszkanki, nagle zmienił kierunek i udał się za nią, policjanci nie mieli już wątpliwości z kim mają do czynienia.

 

Zatrzymali sprawcę tuż przed dokonaniem kolejnej kradzieży. 16-latek nie krył zaskoczenia. Przyznał się do wcześniejszych kradzieży i oznajmił, że dzisiaj też planował kradzież. Po sprawdzeniu "kolekcjonera torebek", ustalono, że jest on poszukiwany w celu doprowadzenia do ośrodka wychowawczego a opisywanych czynów dopuścił się po ucieczce z niego.

 

 

/p/