Krzyżanowice: Donatan i Cleo, autorzy hitu „My Słowianie” wystąpią w Magicu

3
142
my_slowianie_foto_gazeta.jpg

Pierwsza środa ferii zapowiada się bardzo ciekawie – w Magicu Słowianki pokażą jak użyć mowy ciała, poruszać tym, co mama w genach dała.

 

22 stycznia o godz. 20.00 w Clubie Magic w Krzyżanowicach odbędzie się koncert autorów hitu "My Słowianie", czyli duetu Donatan i Cleo.

 

Singiel ukazał się 4 listopada 2013 roku i od razu stał się hitem. Teledysk do piosenki wyreżyserował Piotr Smoleński. Obraz został zrealizowany w Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu. W wideoklipie poza Donatanem i Cleo wystąpił ponadto m.in. Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego "Warszawianka". Obraz w niespełna trzy tygodnie od dnia premiery został wyświetlony około 15 mln razy na łamach serwisu YouTube.

 

 

 

Teledysk do piosenki otrzymał nagrodę "Teledysk roku 2013". Fora internetowe aż huczą od rozmów na jego temat. Jak zwykle wśród komentatorów nie brakuje krytyków oraz tych, którzy chwalą artystów. Poniżej kilka komentarzy.

 

"Kolejna indoktrynacja, skrzywiony wizerunek Polaków. Kolega Donatan, Rosjanin próbuje sprytnie uprzedzić krytykę wyprodukowanej przez siebie szmiry odwołując się zapobiegawczo do poczucia humoru słuchaczy. Otóż, kierując się smakiem i wyjątkowo celnym humorem stwierdzam większego badziewia jak żyję nie widziałem, nie słyszałem i nie chcę oglądać! Ludzie, miejcie szacunek dla siebie!"

 

"Osobiście mi się podoba 🙂 Żart, wpada w ucho… Jeżeli niemieckim czy innym innowiercom nie podoba się ten teledysk – trudno. Teledysk w ironiczny sposób oddaje nasz folk… Taki już mamy folk."

 

"A dla mnie to najlepsza piosenka ostatnich lat. a nie jakies smety. jest zart a teledysk teledyskiem. mam lepsza zone wiec mam na co patrzec. pozdrawiam"

 

"Nareszcie coś polskiego z jajem! Kawałek wpada w ucho a tekst to sama prawda! Nie ma piękniejszych i bardziej seksownych kobiet na świecie jak słowianki ze wskazaniem na POLKI!"

 

"Powiem szczerze najgłupsza piosenka jaką słyszałam. Do tego teledysk to totalne dno".

 

 

 

/p/