Racibórz 12 stycznia: finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

2
26
wosp_raciborz_foto_gazeta.jpg

12 stycznia odbędzie się 22. finał WOŚP. Z tej okazji na Rynku oraz w Raciborskim Centrum Kultury odbędzie się szereg imprez towarzyszących zbiórce pieniędzy.

 

Hasło 22. finału WOŚP brzmiało będzie "Na ratunek". Tym razem wolontariusze, którzy wyjdą na ulice miast będą zbierać pieniądze na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. Fundacja Jurka Owsiaka ze środków, które zostaną zebrane podczas finału, po rozmowach z prof. dr hab. med. Piotrem Kalicińskim – krajowym konsultantem ds. chirurgii dziecięcej, zamierza kupić m.in.: wielonarządowe tomografy komputerowe z możliwością znieczulenia do badania młodszych i pobudzonych dzieci, RTG przyłóżkowe, RTG z ramieniem C i monitorem, radiologiczne stacje diagnostyczne oraz aparaty USG przystosowane do badań FAST z opcją power-color-doppler.

 

 

Tradycyjnie już miasto Racibórz włączy się w zbiórkę. Na ulice wyjdą wolontariusze, a na Rynku oraz w Raciborskim Centrum Kultury odbędą się imprezy towarzyszące. Program 22. finału WOŚP w Raciborzu:

 

 

13:00 – 14:00 Raciborskie Morsy oraz Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej zapraszają na zimową kąpiel na Rynku, pokazy sprzętu strażackiego /Rynek

15:30 – Koncert Finałowy Festiwalu Piosenki „50 lat polskiej muzyki pop”

16:00 – Koncert zespołu Perspektywa z RCK

16:30 – Koncert zespołu AST – Artyści Spalonego Teatru

17:30 – licytacja

18:00 – Opowieść Taneczna zespołu SKAZA pt. „Michael Jackson Night”

20:00 – „Światełko do nieba” pokaz sztucznych ogni /Rynek

 

 

 

/Paulina Krupińska/