Wodzisław: wielka akcja na święta. Policja zadba o nasze bezpieczeństwo

1
23
policja_swieta_foto.jpg

Przez całe święta, od Wigilii począwszy, na drogach całego województwa można spodziewać się wzmożonych kontroli policji – i to nie tylko drogówki.

 

Śląska drogówka przez całe Święta Bożego Narodzenia będzie czuwała nad bezpieczeństwem na drogach. W okresie tym spodziewany jest wzmożony ruch, zarówno lokalny jak i tranzytowy. Jadąc więc w świąteczne odwiedziny do rodziny, czy znajomych, bądźmy przygotowani na spotkanie z mundurowymi na drodze.

 

Policyjna akcja „Bezpieczny weekend – Boże Narodzenie 2013" rozpocznie się w Wigilię o godzinie 14.00, a zakończy w drugi dzień Świąt o 2.00. Działania będą prowadzone na drogach całego województwa śląskiego. Będą w nich brać udział policjanci z drogówki, ale również innych pionów policji. Mundurowi będą sprawdzać stan techniczny pojazdów oraz przestrzeganie przez uczestników ruchu drogowego obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa. Kontrolować będą także stan trzeźwości kierowców.

 

Apelujemy do wszystkich osób podróżujących samochodem, aby jeszcze przed wyjazdem sprawdziły czy : pojazd jest sprawny; czy mamy wszystkie dokumenty (uprawniające do jazdy oraz potrzebne w razie awarii lub kolizji); czy bagaż jest dobrze poukładany i solidnie zamocowany. W trasie wykażmy się odpowiedzialnością i rozwagą – dostosujmy prędkość do warunków na drodze, respektujmy przepisy, bądźmy życzliwi dla innych użytkowników dróg. Pod żadnym pozorem nie siadajmy za kierownicą po spożyciu alkoholu!

 

 

źródło: KWP

/ps/