Wodzisław: świąteczna akcja Caritas Polska. Zebrano 750 kg żywności

0
153
zbiorka_zywnosci_foto1.jpg

W wyniku ogólnopolskiej akcji Caritas Polska "Tak, pomagam", wodzisławski Warsztat Terapii Zajęciowej Św Hiacynta i Franciszka zebrał ok 750 kg żywności.

 

W tym roku po raz pierwszy warsztat terapii z Wodzisławia Śląskiego włączył się w świąteczną zbiórkę żywności, dzięki czemu pomogą najbardziej potrzebującym rodzinom, osobom starszym i chorym w powiecie wodzisławskim.

 

Podczas zbiórki uczestnicy i pracownicy warsztatu oraz wolontariusze z wodzisławskiego liceum katolickiego w dwóch punktach na terenie Wodzisławia Śl. zbierali artykuły spożywcze z długim terminem przydatności oraz łatwe w przechowywaniu, takie jak: słodycze, herbata, mleko, napoje, mąka, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, konserwy, olej oraz bakalie. – Cieszę się, że nasi podopieczni z takim zapałem włączyli się w akcję, bo dzięki temu zrozumieli, że jest wiele osób, które potrzebują pomocy, czasami znacznie większej niż oni sami – mówi dyrektor WTZ Andrzej Pałka.

 

Zebrane artykuły zostaną przekazane poprzez parafie najbardziej potrzebującym osobom w powiecie w formie świątecznych paczek, do przygotowania posiłków oraz jako pomoc doraźna.

 

 

 

/p/