Wodzisław: udało się sprzedać dwie duże działki przy ulicy Kokoszyckiej

2
27
prezydent_kieca_foto1.jpg

W Urzędzie Miasta rozstrzygnięty został trzeci przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż działek inwestycyjnych położonych przy ulicy Kokoszyckiej.

 

Do sprzedaży wystawione zostały dwie duże działki. Przy ulicy Kokoszyckiej leży duży, zielony teren inwestycyjny o powierzchni ponad 12 ha, który zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego przeznaczony jest pod budowę mieszkalną. Pod koniec zeszłego roku z całego terenu wydzielone zostały 2 mniejsze działki, jedna o powierzchni 7279 m kw., i druga o powierzchni 7558 m kw., na których powstać może szeregowa zabudowa mieszkalna. Działki te właśnie znalazły nabywców.

Pierwszą działkę kupił właściciel firmy POL-EKO-APARATURA sp.j. Jej cena wyniosła 242 617 zł netto. Nabywcą drugiego terenu został właściciel wodzisławskiej firmy Handlobud. Cena drugiej działki w dzisiejszym przetargu wyniosła 251 914 zł netto.

Z udostępnionych nam przez nowych nabywców działek materiałów wynika, że na przedmiotowym terenie zaplanowano budowę dwóch osiedli domów mieszkalnych szeregowych wraz z towarzyszącą infrastrukturą, przeznaczonych dla ok. 70 rodzin. Osiedla mają mieć charakter otwarty z dostępem bezpośrednim z drogi publicznej. Kształt i wielkość budynków, a co za tym idzie również i powierzchnię parceli, dostosowano do zróżnicowanych potrzeb inwestora. Zaplanowano zatem budynki o minimalnej powierzchni użytkowej do 100 m kw. z miejscem parkingowym w obrębie osiedla, jak również budynki o powierzchni powyżej 150 m kw. z jednym lub dwoma pomieszczeniami garażowymi. Koncepcja zakłada ofertę kilkunastu wariantów mieszkania, utrzymując jednocześnie jednolity i zwarty charakter zabudowy. Na kilku parcelach przewidziano wykonanie obiektów z możliwością adaptacyjną pod działalność usługową w ramach obsługi osiedla lub inną nieuciążliwą.

– Staraliśmy się już od pewnego czasu znaleźć inwestora, który byłby zainteresowany działkami przy ulicy Kokoszyckiej. To grunty atrakcyjne, uzbrojone w sieć kanalizacyjną, energetyczną i wodociągową. Niedawno ukończyliśmy także budowę drogi dojazdowej do tych terenów. Myślę, że to działanie również mogło mieć wpływ na dzisiejszą sprzedaż działek – mówi Mieczysław Kieca, prezydent miasta. – Cieszę się, że tereny te mają nowych właścicieli. To kolejny punkt w mieście, w którym ma szansę powstać coś nowego – dodaje prezydent.

/publ.p/