Wodzisław: uczniowie powiatowych szkół po raz 14. zmagali się z ortografią

2
18
PRZED-~1.JPG

W Powiatowym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu odbyła się XIV edycja konkursu ortograficznego skierowanego do uczniów wodzisławskich szkół ponadgimnazjalnych.

 

Z sześciu powiatowych placówek ponadgimnazjalnych do konkursu zgłosiło się 25 uczestników. Zmierzyli się oni z tekstem dyktanda mówiącego w tym roku o… pisaniu dyktanda. Tekst został przygotowany przez doradców metodycznych języka polskiego a odczytany uczniom przez nauczycielkę Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 z Rydułtów – Marię Firut. Wielu uczestników poradziło sobie doskonale z pracami i choć nie było dyktanda bezbłędnego, to poziom został oceniony przez komisję sprawdzającą bardzo wysoko. Organizatorzy mają nadzieję, że w przyszłorocznej edycji wezmą udział wszystkie szkoły powiatu, do czego serdecznie zapraszają już teraz.

W zmaganiach konkursowych zwyciężyła Mirela Brudny, uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im.14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śl., drugie miejsce zajęła Marta Turkiewicz z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Wodzisławia Śl. , a miejsce trzecie przypadło uczennicy Zespołu Szkół Ekonomicznych, Paulinie Andreczko.

 

/p/