Wodzisław: trzy poważne wypadki drogowe, siedem osób w szpitalu

3
30
zdj%20028.jpg

Od 29 listopada do 01 grudnia na terenie Wodzisławia doszło do trzech wypadków, których okoliczności wyjaśniają policjanci z Wydziału Kryminalnego.

 

29 listopada o godz. 21.50 w Wodzisławiu Śląskim kierujący samochodem Opel Astra, 19-letni mieszkaniec Wodzisławia Śląskiego jadąc ulicą 26 Marca w kierunku ulicy Radlińskiej potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych 45-letniego mężczyznę, również mieszkańca Wodzisławia Śląskiego. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi, a potrącony mężczyzna został zabrany do szpitala z ogólnymi obrażeniami ciała i twarzy oraz złamaniem kości podudzia lewego.

 

30 listopada o godz. 22.00 w Wodzisławiu Śląskim kierujący samochodem Skoda Octavia, 85-letni mieszkaniec Wodzisławia Śląskiego jadąc ulicą Witosa w kierunku Rybnika uderzył w tył pojazdu marki Honda Civic, który zatrzymał się przed oznakowanym przejściem dla pieszych, w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu. W wyniku uderzenia w tył pojazdu pasażerka Hondy 26-letnia mieszkanka Rydułtów oraz jej 6-letnia córka zostały zabrane do szpitala, gdzie pozostały na obserwacji. Kierowcy pojazdów byli trzeźwi.

 

1 grudnia o godz. 23.40 w Wodzisławiu Śląskim na ulicy Armii Ludowej, 30-letni mieszkaniec Godowa kierując samochodem marki VW Golf na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechał na przeciwny pas drogi i zderzył się czoło, z jadącym samochodem marki Fiat Seicento. W wyniku zderzenia samochodów VW Golf uderzył dodatkowo w zaparkowany prawidłowo pojazd Seat Ibiza, w którym nie było pasażerów. Kierowca Fiata Seicento 18-letni mieszkaniec Pszowa oraz pozostała trójka pasażerów – mieszkańców Pszowa i Radlina w wieku 18 lat (dwie kobiety i jeden mężczyzna) z obrażeniami ciała w postaci potłuczeń i złamań została przewieziona do szpitala. Jak się okazało 30-letni kierowca VW Golfa był nietrzeźwy – badanie wykazało u niego prawie trzy promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna został zatrzymany. Kierowca fiata był trzeźwy.

 

/p/