Wodzisław: po siedmiu miesiącach Klaudię udało wybudzić się ze śpiączki

1
41
klaudia_foto_gazeta.jpg

W marcu tego roku, w dniu swoich 16 urodzin została potrącona przez samochód na przejściu dla pieszych i od tego momentu przebywała w stanie śpiączki.

 

Klaudia Draga ma 16 lat. Urodziła się zdrowa. Była dzieckiem wysportowanym, towarzyskim, członkiem zespołu tanecznego Miraż z Wodzisławia Śląskiego. Wyjeżdżała na Mistrzostwa Polski i Świata, skąd przywoziła medale. Brała udział w koncertach charytatywnych na rzecz pomocy choremu koledze, a teraz sama znalazła się w sytuacji, która wymaga pomocy.

 

Klaudia w dniu swoich 16 urodzin (17.03.2013r) wyszła z domu na spacer i już nie wróciła. Została potrącona przez samochód na przejściu dla pieszych nieopodal domu. W wyniku tego doznała ciężkiego urazu mózgu. Była hospitalizowana w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach na Oddziałach: OIOM, Neurologii Dziecięcej i Rehabilitacji Neurologicznej. Następne miesiące była w śpiączce.

 

Klaudia po wybudzeniu ze śpiączki

 

Obecnie Klaudia odzyskała świadomość i wymaga bardzo intensywnej rehabilitacji, która pomoże jej przywrócić sprawność. Niestety rehabilitacja, którą zapewnia NFZ jest niewystarczająca. – Dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc w zebraniu funduszy potrzebnych na turnusy rehabilitacyjne. Koszt takiego dwutygodniowego turnusu to 5 tysięcy złotych, a w ciągu roku nasza córka powinna mieć ich co najmniej kilka. Od specjalistów dowiedzieliśmy się, że pierwszy rok po wypadku jest najważniejszy i decydujący o dalszej sprawności. Klaudia według lekarzy i rehabilitantów ma duży potencjał i można z nią wiele wypracować. Już po pierwszym pobycie na turnusie rehabilitacyjnym zaobserwowaliśmy poprawę. Wierzymy, że dzięki Państwa pomocy uda nam się zebrać potrzebną ilość pieniędzy na rehabilitację naszej córki. Z góry dziękujemy za okazaną pomoc finansową i otwarte serca – apelują o pomoc rodzice Klaudii, Nadia i Mariusz Draga.

 

W pomoc zaangażowali się mieszkańcy miasta oraz szkoła, do której uczęszczała Klaudia. 17 stycznia w Wodzisławskim Centrum Kultury odbędzie się koncert charytatywny na rzecz Klaudii. Jeśli nie mogą Państwo być na koncercie, a chcą Państwo pomóc to można to zrobić wpłacając dowolną kwotę na subkonto Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym.

 

Wpłaty na rehabilitację i leczenie Klaudii można kierować na jej subkonto:

Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym ‚Słoneczko’ Stawnica 33, 77-400 Złotów

89 8944 0003 0000 2088 2000 0010

koniecznie tytułem:

darowizna na leczenie i rehabilitację Klaudii Draga 141/D

 

 

 

/Paulina Krupińska/