Wodzisław 7 grudnia: spotkaj się ze Świętym Mikołajem w WCK

1
38
906227_84271805_foto.jpg

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza wszystkie dzieci i rodziców na wyjątkowe spotkanie z niezwykłym gościem, Już 7 grudnia WCK odwiedzi Św Mikołaj.

 

Wyczekując przybycia Mikołaja będzie można zobaczyć spektakl teatralny „O Czerwonym Kapturku, czyli do prawdy po sznurku".

 

W programie:

– godzina 15.00-16.00 – zabawy z Markusią

– spektakl teatralny w wykonaniu Teatru Moich Marzeń z Chorzowa

– spotkanie z Mikołajem

– niespodzianka od Mikołaja

 

Cena biletu: 18 zł

Do biletu każde dziecko otrzyma prezent od św. Mikołaja gratis!

 

Opis spektaklu:

Bajka muzyczna "O Czerwonym Kapturku, czyli do prawdy po sznurku" to barwna opowieść o perypetiach dziewczynki wędrującej przez las do chorej babci. Spektakl rozpoczyna melodyjna piosenka, której refren staje się tematem przewodnim i jest śpiewany wraz z dziećmi podczas wędrówki Czerwonego Kapturka.

 

Dzięki fantazji twórczej autora scenariusza udało się stworzyć niepowtarzalny splot wydarzeń i występujących w nim postaci. Z natury zły wilk jest Dżentelmenem, który uwielbia zapach kwiatów. Postacią, która wplątuje wilka w intrygę wyzwalając w nim pierwotne instynkty jest podstępna wiewiórka. To zestawienie charakterów nasuwa w trakcie trwania przedstawienia dwa przysłowia: "Nie taki diabeł straszny jak go malują i "Nie wszystko złoto, co się świeci". Wszystkim wydarzeniom przygląda się sowa – mądra głowa (kukła), która będąc autorytetem, pomaga Kapturkowi ocenić trudną sytuację. Spektakl niesie również inne wartości edukacyjne i jak każda bajka kończy się czytelnym dla widza morałem. Dynamika, z jaką jest wyreżyserowana ta sztuka, udziela się widzom w każdym wieku, czego dowodem są liczne wybuchy euforii i śmiechu.

 

Rockowa piosenka babci czy charakterystyczna postać gajowego podsycają jeszcze bardziej zbudowaną atmosferę. Dzięki tym walorom przedstawienie nie dłuży się, a najmłodsza publiczność wychodzi z niego uśmiechnięta. Barwna scenografia, bogate kostiumy i niepowtarzalne maski przy udziale efektów specjalnych pozostawiają na długi czas bajkowe wspomnienia. Należy też podkreślić profesjonalną grę aktorów, którzy poprzez interakcję z dziećmi wciągają je w zaczarowany świat. Całość spektaklu dopełniają piosenki, których refreny są śpiewane jeszcze długo po opuszczeniu kurtyny.

 

/p/