Wodzisław: znamy mistrzów powiatu wodzisławskiego w siatkówce

1
36
pierwsze_miejsce.jpg

Dziewięć amatorskich drużyn wzięło udział w Turnieju Piłki Siatkowej Drużyn Amatorskich o Puchar Starosty Powiatu Wodzisławskiego – najlepsza okazała się drużyna z Piekar Śląskich (na zdj).

 

W hali sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Wodzisławiu Śl. w minioną sobotę zagrali mieszkańcy powiatu i zawodnicy spoza niego. Najlepszą okazała się reprezentacja PRO NET BUD z Piekar Śląskich. Rozgrywki rozpoczęły się o 8:30 i trwały ponad osiem godzin. Wzięło w nich udział ostatecznie 9 drużyn, które przyjechały do Wodzisławia Śl. m.in. z Tychów, Gliwic, Piekar Śl., Poczesnej, Rybnika. Wśród uczestników turnieju znaleźli się także reprezentanci naszego powiatu, drużyny: „Forma Wodzisław”, „Wariaty Czyżowice” i „Straż Wodzisław”.

 

 

Pierwsze dwie fazy zawodów rozgrywane systemem pucharowym wyłoniły trzy najlepsze zespoły, które w fazie finałowej zagrały systemem „każdy z każdym”. Wśród najlepszej trójki znalazły się: ARKADIA Tychy, PRO NET BUD Piekary Śl. i Gmina Poczesna. Zwycięsko z tej rywalizacji wyszła drużyna z Piekar Śląskich, która wygrała oba spotkania i zajęła pierwsze miejsce w turnieju. Srebro wywalczyli zawodnicy ARKADII Tychy, z kolei na najniższym stopniu podium uplasowała się drużyna Gminy Poczesna.

 

Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy, a najlepsze drużyny również medale oraz nagrody rzeczowe, które wręczył wicestarosta wodzisławski Dariusz Prus.

 

Klasyfikacja końcowa:

 

I miejsce: PRO NET BUD Piekary

II miejsce: ARKADIA Tychy

III miejsce: Gmina Poczesna

IV – Promil

V – Mechanik – Rybnik

VI – Szerocki Volley – Jastrzębie-Zdrój/Gliwice

VII – Straż Wodzisław

VIII -Wariaty Czyżowice

IX – Forma Wodzisław

 

 

/wr/