Świerklany: otwarcie remontowanego odcinka DW 932 z małym poślizgiem

1
41
swierklany_marklowice_foto.jpg

Za kilka dni otwarty dla ruchu zostanie remontowany odcinek DW 932 na trasie z Marklowic do Świerklan – inwestor kończy budowę chodnika oraz zjazdów do posesji.

 

Remont liczącego około 1200 metrów odcinka DW 932 rozpoczął się 17 września. Droga została zamknięta dla ruchu nieco wcześniej, bo 9 sierpnia. Stało się tak dlatego, że inspektorzy ZDW w Katowicach po kontroli stwierdzili, że deformacja jezdni jest tak duża, że stwarza niebezpieczeństwo dla przejeżdżających tamtędy samochodów.

 

ZDW w Katowicach, złożył wniosek do Zarządu Województwa, by dokonać przesunięć w budżecie ZDW w Katowicach, gdyż remont DW 932 w Świerklanach wyceniono na ok. 4 mln zł. Formalności zostały spełnione 13 września, a w poniedziałek 17 września ekipy remontowe rozpoczęły prace. – Rozebrano w całości całą konstrukcję drogi. Wykonano stabilizację gruntu i odbudowano całą konstrukcję drogi, przy zastosowaniu nowoczesnych technologii opartych o Wytyczne Techniczne ZDW w Katowicach – informuje Ryszard Pacer, rzecznik ZDW w Katowicach.

 

W czwartek, 6 listopada br. zostanie przywrócona organizacja ruchu, jaka obowiązywała przez 9 sierpnia br. Oznacza to, że pojazdy ciężarowe, poruszające się autostradą A 1 i korzystające z objazdu nieukończonego jeszcze mostu w Mszanie, zjeżdżając węzłem w Świerklanach, pojadą DW 932, także otwartym odcinkiem przez Marklowice i Wodzisław Śląski, potem DK 78 do Chałupek. Zaś objazd dla pojazdów osobowych (i dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t) objazd odbywać się będzie jak dotychczas przez DW 932 w Świerklanach, DW 930 i DW 933 do Mszany.

 

/p/