Wodzisław: przepłyną wiele kilometrów po to, aby pomóc Dawidowi

2
22
363485_3647.jpg

Pomóc Dawidowi może każdy – wystarczy wziąć udział w akcji nocnego pływania, która odbędzie się 10 listopada na krytej pływalni MOSiR w Wodzisławiu Śl.

 

Dawid urodził się z rzadką wadą głowy związaną z niewykształceniem się u niego małżowin usznych oraz zarośnięciem przewodów słuchowych zewnętrznych, dzięki którym dźwięki docierają do struktur ucha środkowego i dalej do ucha wewnętrznego. Wada ta uniemożliwiała mu prawidłową percepcję dźwięków stanowiąc o jego głuchocie. W wieku kilku lat Dawid otrzymał aparat słuchowy na przewodnictwo kostne, który dał mu poczucie dźwięku ale pozostawił on trwałe zaburzenia rozwoju kości czaszki.

 

W lipcu ubiegłego roku, dzięki ludziom dobrej woli Dawid otrzymał najnowocześniejszy implant na przewodnictwo kostne firmy Sophano. Był to pionierski zabieg, a Dawid był pierwszym pacjentem w Polsce, któremu wszczepiono to urządzenie. Życie Dawida odmieniło się na lepsze, ale to dopiero początek drogi. Do pełni szczęścia potrzebnych jest jeszcze około 6 operacji w tym m.in. odzyskanie małżowin usznych z chrząstek własnych żeber.

 

Dawid jest w tej chwili w idealnym momencie, aby zabiegi takie wykonać. Ma najlepiej rozwinięte chrząstki żeber, a za kilka kilkanaście miesięcy chrząstki te skostnieją i wykorzystanie ich będzie niemożliwe. Koszt operacji sięga 60 tysięcy Euro i jest to kwota nierealna dla najbliższych Dawida. – Postanowiliśmy pomóc temu miłemu i nieśmiałemu chłopcu w miarę naszych możliwości i 10 listopada, podczas akcji charytatywnej „Płyniemy dla Dawida” będziemy całą noc pływać by zebrać jak największą kwotę dla Dawida – tłumaczą organizatorzy.

 

Każdy przepłynięty kilometr to realna kwota jaką zapłacą sponsorzy imprezy. Pomóc może każdy. Wystarczy przyjść 10 listopada na pływalnię i przyłączyć się do pływania. Akcja potrwa od godz. 22.00 do 6.00.

 

/p/