Weekend w Wodzisławiu i okolicach – co, gdzie, kiedy (4-6 października)?

3
51
IMG_3232.jpg

Koncert jubileuszowy zespołu Tabu, rozpoczęcie sezonu morsów – to niektóre wydarzenia, jakie w ciągu najbliższego weekendu będą miały miejsce w Wodzisławiu i okolicach.

 

5 października: W Zabełkowie pożegnają sezon motorowy

 

W sobotę, 5 października w na boisku w Zabełkowie odbędzie się tradycyjne zakończenie sezonu motorowego gminy Krzyżanowice. Przyjmowanie załóg nastąpi w godzinach od 9.00 do 11.00. O godz. 12.00 pojazdy wyruszą w trasę widokową, a na boisko powrócą około godziny 15.00. Na godzinę 18.00 zaplanowano występ duetu Kola i Jula.

 

5 października: Koncert z okazji 10-lecia zespołu Tabu w Pszowie

 

W sobotę, 5 października o godz. 20.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Pszowie odbędzie się jubileuszowy koncert zespołu Tabu. – Sukces zawdzięczają na pewno swej porywającej wizji reggae, gdzie standardowe instrumentarium wsparte jest dynamiczną pracą sekcji dętej oraz charyzmą wokalisty Rafała Karwota – chwalą grupę organizatorzy. Podczas koncertu urodzinowego na scenie wraz z zespołem Tabu pojawią się między innymi Skorup, Cheeba, Wojciech Wojda, Dymol, Mucha oraz Kuba Kaczmarek. Bilety na koncert w cenie 20 złotych.

 

6 października: Zakończenie sezonu motocyklowego w Raciborzu

 

W niedzielę, 6 października w Raciborzu odbędzie się Zakończenie Sezonu Motocyklowego, którego organizatorem jest klub SRC Motocykle. Program zakończenia sezonu:

 

godz. 14.30 – zbiórka motocyklistów na Placu Długosza

godz. 15.00 – wyjazd motocykli

godz. 15.30 – nieszpory w kościele św. Jana Chrzciciela na Ostrogu

godz. 17.00 – biesiada w lokalu Zacisze w Bogunicach

 

6 października: Mniejszość z całego powiatu będzie świętować w Pietrowicach

 

W niedzielę, 6 października w Pietrowicach Wielkich odbędzie się "Dzień Kultury Niemieckiej w Powiecie Raciborskim". Na godzinę 14.00 zaplanowano uroczystą mszę św. w kościele parafialnym w Pietrowicach Wielkich. Później uczestnicy mszy przemaszerują do Centrum Społeczno Kulturalnego w Pietrowicach Wielkich. Tam odbędą się występy artystyczne grup kulturalnych Mniejszości Niemieckiej w Powiecie Raciborskim.

 

6 października: Morsy z Wodzisławia Śląskiego rozpoczynają sezon

 

W niedzielę, 6 października o godz. 11.00 na Balatonie w Wodzisławiu Śląskim odbędzie się rozpoczęcie sezonu tutejszych morsów. Program spotkania:

 

godz. 11.00 – rejestracja uczestników

godz. 11.15 – pogadanka na temat zdrowia oraz badania

godz. 11.30 – rozgrzewka, wręczenie butów, rękawiczek i czapek

godz. 12.00 – wejście do wody

godz. 12.20 – badania kontrolne, wręczenie dyplomów i broszurek

godz. 12.30 – posiłek regeneracyjny

 

6 października: Jarmark staroci na wodzisławskim Rynku

 

Tradycyjnie już, w pierwszą niedzielę miesiąca (6 października) na Rynku w Wodzisławiu Śląskim odbędzie się Jarmark Staroci, organizowany przez stowarzyszenie Nasz Wodzisław. Jarmark potrwa od godziny 8.00 do 14.00.

 

6 października: wernisaż wystawy "Okiem Boogiego" w WCK

 

W niedzielę, 6 października o godz. 20.00 w Wodzisławskim Centrum Kultury odbędzie się wernisaż wystawy fotografii podróżniczej "Okiem Boogiego". Na wernisażu będzie obecny jej autor – Wojciech Boogie Bajer, który zaprezentuje swój osobisty punkt widzenia świata, kolorów, ludzi i kultur.

 

/p/