Wodzisław: czterdziestominutowy spacer po mieście z audioprzewodnikiem

3
53
kokoszyce_foto_audioprzewodniki.jpg

Już wkrótce wodzisławski Punkt Informacji Turystycznej wzbogaci się o audioprzewodniki, które wypożyczyć będzie można całkowicie bezpłatnie.

 

Od 2010 roku wodzisławskie Muzeum ma w swej ofercie zwiedzanie z przewodnikiem najciekawszych zabytków Starego Miasta. Muzeum, Synagoga, Klasztor pofranciszkański, Rynek to tylko niektóre z zabytków o których zainteresowanym opowiada przewodnik podczas zwiedzania miasta. Oczywiście trasę wycieczki dostosowuje się do wieku i zainteresowań zwiedzających. Z oprowadzania po mieście często korzystają szkoły i przedszkola. Istnieje możliwość wynajęcia przewodnika dla grup zagranicznych, z której często korzystają przebywające w Wodzisławiu Śląskim delegacje bądź wymiany szkolne.

 

Koszt takiego zwiedzania wynosi 25 złotych, niezależnie od tego czy z usługi tej korzysta jedna osoba czy grupa. Maksymalna ilość osób w grupie nie może przekroczyć 25 osób. Oferta ta skierowana jest do wszystkich grup wiekowych.

 

Już niebawem ofertę przygotowaną przez wodzisławskie Muzeum zdecydowanie wzbogaci wodzisławski Punkt Informacji Turystycznej. Zupełnie bezpłatnie, jedynie za umieszczeniem stosownej kaucji, skorzystać można będzie z audioprzewodników. Jak tylko zostaną dopełnione wszelkie formalności, dziesięć sztuk urządzeń czekać będzie na turystów. – Trasa audiowycieczki prowadzi przez Stare Miasto. Czas zwiedzania to około 40 minut. Korzystający otrzymają interesujące informacje na temat historii Wodzisławia Śląskiego. Audioprzewodniki testowali już rycerze Gwardii Miejskiej. – informuje Izabela Halfar odpowiedzialna za informację turystyczną.

 

/p/